ІКСІ

ІКСІ - інтрацитоплазматична ін'єкція сперматозоїда Метод ІКСІ - інтрацитоплазматична ін'єкція сперматозоїда (від англ. ICSI — IntraCytoplasmic Sperm Injection, буквально - введення сперматозоїда в цитоплазму) це один з допоміжних методів ЕКЗ (штучного запліднення) при чоловічому безплідді, спричиненому зниженим якістю сперми. В клінічній практиці метод ІКСІ вперше використаний у 1992 році в Бельгії, в Центрі репродуктивної медицини Брюссельського університету. До початку проведення процедури проводять відбір сперматозоїда, враховуючи його морфологічні та інші ознаки. ІКСІ є одним з можливих варіантів запліднення «в пробірці» в рамках програми ЕКЗ. Якщо для процедури потрібно відібрати як можна більше якісних сперматозоїдів, то для ІКСІ потрібен всього лише один, до того ж якість сперми фактично не важлива для успішного зачаття ІКСІ.

Показання ІКСІ

Основними показаннями для проведення процедури ІКСІ, є цілком зрозумілі причини, які перешкоджають природному зачаттю. Це такі причини:

- відсутність сперматозоїдів в спермі (азооспермія);

- низька концентрація сперматозоїдів (олігозооспермія) – менше 2 мільйонів в 1 мл еякуляту;

- менше 1 мільйона активних сперматозоїдів в 1 мл еякуляту (астенозооспермия);

- більше 50% аномальних сперматозоїдів (тератозооспермія);

- поєднання різних відхилень;

- наявність в еякуляті антиспермальних антитіл (свідчення MAR-тесту більш 50% );

- невдачі програм ЕКЗ.

Процедура ІКСІ

Процедуру запліднення, як і сам збір сперми, проводять в один день у день готовності яйцеклітин. В першу чергу видаляють клітини, які оточують яйцеклітину – клітини променистого вінця, щоб полегшити доступ сперматозоїду. ІКСІ проводиться тільки при наявності у дозрілих яйцеклітин першого полярного тільця.

Етапи проведення процедури ІКСІ:

- перетирання хвоста сперматозоїда, з метою його фіксації;

- переміщення сперматозоїда в спеціальну голку;

- закріплення ооцита (жіночої статевої клітини) на спеціальний присосок;

- ін'єкція сперматозоїда в яйцеклітину з деякою кількістю ооплазми.

Ймовірність настання вагітності після ІКСІ

Настання вагітності ймовірно приблизно в 60% відсотках випадків, через те, що яйцеклітина не могла запліднитись Процедура ІКСІвнаслідок ушкоджень, недостатньої зрілості, або поганої якості сперми.

Але, навіть, якщо ступінь безпліддя у чоловіка досить висока, то все одно це абсолютно не впливає на шанси завагітніти при ІКСІ. Для істотного збільшення шансів завагітніти використовується сучасна технологія ІМСІ, при якій запліднення відбувається сперматозоїдом, відібраним за морфологічними ознаками.