Як відучити дитину від соски

(продовження)

Початок статті Як відучити дитину від соски

 

Друга методика, як відучити дитину від соски - різке відлучення

 

Як відучити дитину сосати соскуЗастосовувати цю методику відучення від соски можна тільки до більш дорослих дітей, які вже усвідомлено контролюють свої вчинки. Ми вже говорили, що краще всього відучити дитину від соски у віці до року, в середньому від 6 до 9 місяців, але далеко не всі діти можуть відучитися в цьому віці. Часто вдається зробити це в віці від 1.5 до 3 років, і в цьому немає нічого страшного. Ось починаючи з 1.5 років і можна починати відучувати дитину від соски використовуючи цю методику. Насправді, нічого особливо різкого в даній методиці відлучення малюка від соски немає, і ніяких психологічних травм завдано не буде, але вона трохи більш різка, ніж перша.
Починайте поступово обмежувати час проведений дитиною з соскою. Перестаньте брати її з собою на вулицю, не дозволяйте дитині смоктати соску під час перегляду мультиків та ігор. Взагалі, давайте дитині її тільки перед сном.

Не тримайте соску на виду, намагайтеся прибрати її подалі.
Розріжте соску і покажіть дитині, що вона зіпсувалася. Дитина, звичайно ж, швидше за все, почне плакати, але їй необхідно пояснити, що речі іноді ламаються, приходять в непридатність. До тих пір, поки дитина не розуміє, що в магазині можна з легкістю придбати йому іншу соску цей номер може пройти і малюк втратить інтерес до зіпсованої соски.
Також, для того, щоб відучити дитину від соски в свідомому віці можна розповісти їй казку, про те, як страждає без соски в темному лісі зайчик (ведмежа, лисеня і т. д.), а взяти соску йому нізвідки, тільки попросити її в однієї доброї дитини. Тим більше, що їй вона вже не потрібна, він (вона) вже велика дитина і пора відучуватися від соски. Дуже ймовірно, що дитина пошкодує бідну тваринку і вирішить подарувати їй свою соску.
Також можна в ігровій манері відучити дитину від соски запланувавши прощання з нею. Наприклад: Ви пояснюєте дитині, що соска потрібна тільки маленьким дітям, які ще не вміють ходити, а великі діти відучуються від соски і кладуть її на ніч під подушку. Вночі прийде добра фея і забере її, а за те, що дитина відучилася від соски, а значить, виросла, залишить їй подарунок. Природно, що соску треба просто поміняти на добрий заохочувальний подарунок. Цей метод дозволить дитині самій усвідомити, що їй доведеться розлучитися з соскою, дасть їй час скоритися та змиритися з цим.


Також, для того, щоб відучити дитину від соски необхідно відучити його засинати з нею. Потрібно замінити соску м'якою іграшкою або лялькою. Якщо дитина ніяк не може відучитися засинати без неї тільки з іграшкою, то спочатку дозвольте їй засипати і з тим і іншим. Пізніше соску приберіть.
Не можна ні в якому разі кричати на малюка за те, що він її смокче, але неодмінно хваліть його за те, що він досить довгий час обходиться без неї.
У справі відлучення дитини від соски необхідно бути послідовною і йти до кінця. Не давайте послаблень ні собі, ні дитині. Якщо вже Ви вирішили, що Ви хочете і знаєте, як відучити дитину від соски, то йдіть до кінця.
Для того, щоб відучити дитину від соски намагайтеся попередити ситуації, коли йому потрібна соска, тобто ситуації, в яких дитині некомфортно. Наприклад, якщо Ви поклали дитину спати, то не йдіть відразу від його ліжечка, що б він не почав турбуватися і не зажадав собі соску.
Не давайте дитині нудьгувати. Постійно грайте з ним, давайте йому пожувати яблуко тощо. Тут все у Ваших руках. Головне відверніть увагу малюка так, щоб він навіть не згадав про соску.

 

Екстрені випадки, коли необхідно терміново відучити дитину від соски

 

Є кілька випадків, коли просто необхідно терміново починати відучувати дитину від соски. Ось вони:
Якщо дитина смокче соску весь час.
Якщо через те, що дитина не відучена від соски і постійно її смокче, у неї не розвиваються навички спілкування і соціальні навички.
У тому випадку, якщо у дитини є якісь проблеми з мовою або слухом.
Необхідно терміново відучити дитину від соски, навіть якщо Вам доведеться пережити море сліз і кілька безсонних ночей і у випадку, якщо дитині вже 3 роки.

 

Чи шкідлива соска, щоб думати про те, як швидко відучити дитину від неї?

 

Багато намагаються скоріше відучити дитину від соски для того, щоб у малюка не повикривлялися зуби і не порушився прикус. Однак, зуби викривляються у небагатьох дітей, тим більше, що на постійні зуби соска ніякого впливу зробити не може. Інша справа прикус. Так, соска псує прикус, тому все ж варто постаратися відучити дитину від соски раніше. Тільки пам'ятайте, що для того, щоб зберегти у дитини правильний прикус необхідно відучити його не тільки смоктати соску, але й палець (що, до речі, набагато складніше, ніж відучити дитину від соски).
Також варто відзначити, що діти, які просто тримають у роті соску або палець нічим своєму прикусу, швидше за все, не зашкодять. А ось діти, які інтенсивно саме смокчуть, дійсно зіпсують свій прикус.
Корисна порада, щоб потім було простіше відучити дитину від соски
Ніколи не занурюйте соску в мед або сироп, перед тим, як дати її дитині. Це не тільки псує зуби дитини, але і викличе у нього сильну «любов» до соски, так що потім його буде дуже важко відучити від неї.
Підводячи підсумки
Ми сподіваємося, що змогли Вас переконати в тому, що відучити дитину від соски необхідно, як можна раніше, тільки й тут старатися не варто. У справі виховання дітей у вас, як і у лікарів, має бути чітке правило - не нашкодь. Пам'ятайте, що кожна дитина - яскрава індивідуальність, тому ні в якому разі не треба рівнятися на сусідів, знайомих і т. д. Просто поставте перед собою мету - відучити дитину від соски, причому так, щоб він сам прийшов до думки, що вона йому більше не потрібна.