Як відучити дитину від соски

Як відучити дитину від соскиНовонароджена дитина не просто додає клопоту, він забирає практично весь ваш час і в даному випадку соска є вашим надійним союзником, який дозволяє хоча б трохи перепочити, отримавши пару вільних хвилин. Але час йде і настає пора відучити дитину від соски, а от як це зробити, ми і розповімо сьогодні. Сьогодні ми розповімо не тільки про те, як відучити дитину від соски, але і про те, коли необхідно почати відучувати, як це зробити правильно, але в першу чергу, звичайно ж, ми розповімо про те, що, ні в якому разі не можна робити, відучуючи дитину від соски. Отже, читайте!

Як відучити дитину від соски - чого точно не можна робити

Відучуючи дитину від соски, пам'ятайте, що ні в якому разі не можна:
Для того, щоб відучити дитину від соски багато радять намазати її гірчицею. Так от, цього робити не можна!!! Поставте себе на місце дитини. Що, не подобається? Правильно. Для того, щоб відучити дитину від соски абсолютно немає ніякої необхідності перетворюватися в садиста, та ще й по відношенню до власної дитини.
Також не варто, намагаючись відучити дитину смоктати соску розмочалювати її, так як існує небезпека, що дитина подавиться її фрагментами. Погодитеся, що йти на такий ризик сенсу немає, тим більше, що існує купа інших способів.

Не можна кричати на малюка.
Не варто дратувати малюка, так як це навряд чи допоможе відучити його від соски, але якщо малюк образиться на Вас, то він може просто на зло Вам, як можна довше не кидати соску.
Також, намагаючись відучити дитину від соски не варто її обманювати, так як в тому випадку, якщо малюк зловить Вас на брехні, довіра до Вас буде підірвана, що в цілому ускладнить виховання дитини в рази.
Ні в жодному разі не лякайте його. Ми розуміємо, що відучувати дитину від соски треба, але це необхідно робити, не завдаючи дитині психологічних травм, які ведуть до неврозів. Так, що цей спосіб відлучення дитини від соски теж варто забути.

Коли варто починати відучувати дитину від соски

Більшість дітей готові відмовитися від соски тільки у віці 1-2 років, але психологи рекомендують робити це у віці від 3 місяців до року, так як тоді процес пройде менш болісно і буде меншою психологічною травмою для малюка. Найголовніше не пропустити сприятливий момент, коли дитина сам буде готова відмовитися смоктати соску. Переважна більшість дітей готові відучитися від соски вже на третій-шостий місяць життя. Ми не рекомендуємо надто зволікати з рішенням і починати робити це при появі перших ознак дитини відмовитися від неї. Однак, точного моменту, коли дитина буде готова, Вам ніхто не скаже, все дуже індивідуально, тому просто уважно стежте за своєю дитиною.

Як відучити дитину від соски - загальні поради

Якщо малюк вже навчився пити з чашки, то й пити йому варто подавати саме в ній, а не в пляшечці. Чим швидше дитина відвикне від пляшки, тим простіше буде відучити дитину від соски.
Для того, щоб відволікти дитину від соски, а заодно допомогти їй розвинути свої пальчики, необхідно щоб у неї під рукою завжди були іграшки.

Ніколи не пропонуйте дитині соску, якщо вона тільки сама її не попросила.
Намагайтеся відучувати дитину від соски поступово.

Як відучити дитину від соски - дві дієві методики

Насправді, ніхто точно не скаже Вам, як відучити саме вашу дитину від соски, бо всі діти яскраві індивідуальності. Тому одного рецепту немає і бути не може. Ми можемо описати лише в загальних словах дві дієві методики, які допоможуть відучити дитину від соски, але їх необхідно коригувати стосовно до кожної дитини. Більше уваги Вашій дитині і правильно підібрана методика дозволить швидко пройти це етап, а найголовніше вбереже дитину від психологічних травм, які часто завдають своїм дітям недосвідчені батьки

Перша методика відучення дитини від соски - повільно і поступово

Така методика передбачає поступове відлучення дитини від соски і менш травматична для малюка. Крім того, така методика може застосовуватися в будь-якому віці. Не дивлячись на те, що ця методика рекомендує відучувати малюка від соски поступово, без різкостей, це зовсім не означає, що буде легко. Але. втім Ви ще в момент народження дитини повинні були змиритися з думкою, що виховання дітей - це зовсім не просто (ми так, нагадали просто про це). Отже, що необхідно робити, щоб відучити дитину від соски.
Дитина часто плаче в цьому віці, однак це не означає, що кожен раз необхідно давати йому соску, так Ви ніколи не відучите дитину від неї. Так, ми розуміємо, що догляд за дитиною вимагає просто маси часу, що цінна кожна хвилина спокою, що соска заспокоює малюка і дає Вам кілька дорогоцінних хвилин на перепочинок, але, якщо Ви хочете домогтись результату, доведеться пожертвувати спочатку навіть цим. Замість того щоб за звичкою для заспокоєння дитини сунути йому соску, намагайтесь відволікти його грою, заспівати йому пісеньку, погойдайте малюка, погодуйте тощо. Ми вже говорили, що відучити дитину від соски складно насамперед тому, що вона є для нього поки що єдиним знайомим і улюбленим способом заспокоїтися, тому, для того, щоб відучити дитину від соски необхідно запропонувати їй інші способи заспокоїтися і з часом вони витіснять соску. Давайте дитині соску для заспокоєння тільки тоді, коли малюк дійсно відчуває себе некомфортно. Але, навіть у цьому випадку, як тільки дитина заспокоїться, або засне, обережно вийміть у нього соску, вона цього, швидше за все, навіть не помітить. Як можна частіше прибирайте соску і незабаром час, який дитина спокійно проводить без неї, почне збільшуватися до тих пір, поки вона повністю не забуде про неї. Незабаром малюк сам втратить до соски інтерес.

Продовження статті - Як відучити дитину від соски 2