Чому виникає печія вночі?

Нічні напади печії, як правило, спровоковані або застіллям з великою кількістю жирних страв і алкоголю, або захворюваннями шлунково-кишкового тракту, включаючи ГЕРХ.

Печія вночі може проявлятися не тільки печінням у стравоході, але й відчуттям голоду чи болю у шлунку. Чому це трапляється і як впоратися з неприємним відчуттям?

Печія вночі

Чому виникає печія у нічний час?

Нічна печія виникає з тих же причин, що й денна. Якщо виключити поодинокі випадки переїдання, регулярна печія може бути симптомом гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ), виразки, гастриту та інших захворювань шлунково-кишкового тракту. Саме тому варто відвідати лікаря та пройти обстеження для виявлення першопричини печії.

У перетравленні їжі бере активну участь шлунковий сік - речовина досить їдка. Вона складається із соляної кислоти, ферментів, аміаку. У нормі шлунок вистелений спеціальним захисним слизом, який не дозволяє соку роз'їдати його стінки. Однак у разі захворювань ШКТ шар рятівного слизу стоншується. Кислота дратує, роз'їдає шлунок, тому людина відчуває печіння та біль.

Ще одна причина печії в нічний час – ослаблення стравохідного сфінктера. Цей м'язовий клапан утримує вміст шлунка від зворотного закидання до стравоходу. Якщо клапан слабшає, їжа разом із кислотою потрапляє до стравоходу, який ніяким слизом не захищений, тому є вразливим перед шлунковим соком.

Ослаблення сфінктера і зворотне закидання вмісту шлунка в стравохід називають ГЕРХ - гастроезофагеальною рефлюксною хворобою. Саме вона є причиною печії у 70% випадків1.

Як позбутися печії ночами

Приступ неприємного печіння провокує пізня вечеря, рясна їжа перед сном, вживання алкогольних напоїв на ніч, і навіть незручна поза під час сну.

Якщо виникає сильна печія вночі, можна надати швидку допомогу у вигляді препаратів на основі антацидів. Вони рекомендовані для усунення печії при ГЕРХ, для боротьби з печією у вагітних жінок2,3. Антациди поглинають надлишки соляної кислоти та нормалізують рівень pH у шлунку. Полегшення печії настає вже за кілька хвилин після прийому таких препаратів.

Жувальні таблетки Ренні® містять найвдалішу сполуку антацидів – карбонат кальцію та магнію карбонат. Вони швидко нейтралізують надлишок кислоти, мають приємний смак апельсина або м'яти, і можуть застосовуватись навіть вагітними.

_______________________

**За цим посиланням ви перейдете на вебсайт https://www.rennie.ua, де, зокрема, міститься реклама препарату Ренні.

1. В.М.Покровський, Г. Ф. Коротько. Фізіологія людини Розділ 9. Травлення.

2. Глобальні рекомендації Всесвітньої організації гастроентерології. ГЕРХ. Глобальна перспектива гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. 2015 рік.

3. Рекомендація ВООЗ про заходи щодо усунення печії під час вагітності, 2018 рік