Допомога людині при виникненні алергічної реакції

Алергічні реакції виникають при попаданні в організм людини алергену при укусах комах, вживанні певних продуктів, індивідуальній непереносимості лікарських засобів (вакцин). До них відносяться: кропив'янка, набряк Квінке, анафілактичний шок. Важливо пам'ятати, що обов'язково потрібна перша допомога при алергії.

Перша допомого при алергії

Як проявляється алергія: симптоми

Кропив'янка – алергічна реакція, яка проявляється висипаннями на шкірі тулуба, кінцівок, іноді на долонях та підошвах ніг у вигляді пухирців та еритеми, яка супроводжується характерним свербінням.

Набряк Квінке проявляється висипаннями, подібними, що виникають при кропивниці, але з більшими ділянками набряку. При цьому уражається шкіра та підшкірні структури (тильна сторона рук та ступнів, слизові оболонки язика, носоглотка, гортань, а також статеві органи та шлунково-кишковий тракт). Якщо набряк в області гортані, то може розвинутися асфіксія, яка загрожує життю людини. При появі асфіксії відбувається збудження хворого, його обличчя та шия стають одутлими, стає чутно, що осип голос, з'явився кашель, дихати важко.

Анафілактичний шок – гострий прояв алергічної реакції на потрапляння в організм людини алергену. Супроводжується різкою слабкістю, неспокоєм, запамороченням, нудотою, шумом у вухах, почуттям здавлення за грудиною, задухою, страхом смерті. При появі анафілактичного шоку шкірні покриви бліднуть, з'являється холодний липкий піт, судоми, відчувається ниткоподібний пульс, відбувається пригнічення свідомості, порушення дихання, різко падає артеріальний тиск.

Що потрібно зробити, щоб допомогти при появі алергічної реакції

Допомога при алергії передбачає виконання певних дій. Важливо не розгубитися, зібратися та приступити до їх виконання без зволікання. Потрібно зробити наступне:

  • припинити введення алергену;
  • надати хворому горизонтальне положення та підняти ноги вгору для поліпшення притоку крові до мозку;
  • покласти холод на місце укусу (уколу) для уповільнення всмоктування алергену;
  • дати антигістамінні препарати (по одній таблетці кожні 6 годин) для зниження алергічної дози;
  • покласти голову набік та висунути нижню щелепу з метою попередження западання язика;
  • забезпечити прохідність дихальних шляхів (дістати з порожнини рота вставні зуби та протези) з метою профілактики асфіксії;
  • в залежності від стану потерпілого викликати швидку допомогу або звернутися до лікаря (фельдшера) для надання кваліфікованої невідкладної допомоги.

Невідкладна допомога при алергії часто допомагає не тільки поліпшити стан, але і врятувати життя.