Конвексні датчики: опис і призначення

Конвексні датчики

Устаткування для ультразвукового дослідження може мати кілька насадок, які поділяються в залежності від сфери застосування. Апарати використовуються в акушерстві, гінекології, а також для вивчення патологій черевної порожнини у чоловіків та жінок.

Для чого використовуються

Пристрій розроблений для глибокого сканування і докладної візуалізації внутрішніх органів пацієнта. Особлива вузька закруглена форма наконечника дозволяє апарату випускати хвилі набагато глибше в клітини, тим самим отримувати чітке, стабільне зображення. Поверхня приладу вигнута, що пояснюється його анатомічним застосуванням.

За допомогою конвексного датчика УЗД https://SonoScape.ru/product/datchiki-dlja-ultrazvukovyh-apparatov/konveksnye/ проводяться обстеження наступних типів:

  • Абдомінальна ультразвукова діагностика охоплює органи черевної порожнини, статеву систему, нирки, область малого таза. Процедура безпечна і проводиться декілька разів поспіль. Застосовується для виявлення цирозу печінки, абсцесу, виявлення пухлини або кісти, гепатиту.
  • Акушерська УЗД. Відстеження стану плода, контроль родового процесу. В урології - для визначення стану простати, сечоводів.
  • Інвазивне дослідження. Здійснюється в разі потреби взяття пункції плода або при аналізі навколоплідних вод.

Низькочастотні датчики з успіхом використовуються для перевірки артерій, аорти серця, а також тазостегнового суглоба.

Устаткування дозволяє проводити клінічні дослідження пацієнтів з патологіями різних видів. Завдяки глибокому проникненню сигналу конвексні датчики спрощують діагностику організму у людей із зайвою вагою, коли жировий шар заважає повноцінному огляду.

Плюси та мінуси

Прилади працюють на частоті в діапазоні 2-7,5 МГц, можуть «побачити» органи на глибині до 25 см. Є 2 основні чинники, які визначають їх призначення: потужність та глибина сигналу.

Від частоти сканування залежить детальність та чіткість зображення: чим вона вища, тим картинка виходить кращою. Але при цьому зменшується глибина проникнення хвиль. Тому фахівець повинен чітко розуміти, на якій відстані знаходиться орган, який він вивчає.

Переваги обладнання:

  • великий частотний діапазон - від 1 до 13 МГц, що дозволяє працювати з пацієнтами різної ваги, віку, статі, комплекції;
  • кут огляду від 40 ° до 70 °, у деяких моделей розширене значення - 100 °;
  • підходить для проведення специфічних досліджень, в складних анатомічних зонах.

Мікроконвексні датчики УЗД за своєю структурою схожі з конвексними, але мають більш вузьку скануючу головку. Використовуються для зовнішнього і внутрішнього обстеження.