Кисневі станції: новий етап у розвитку медицини

Чистий кисень необхідний для лікування багатьох захворювань і медичних станів. Тому так важливо, щоб такі суміші завжди були у достатній кількості. Саме тому замість звичних газових балонів більшість клінік, лікарень та медичних центрів воліють мати в наявності власний генератор кисню. Вигідно купити таке обладнання в Україні завжди можна у центрі комплектації медустанов «Реанімед».

Кисневі станції

Як працюють кисневі станції?

Кисневий генератор – це готове для використання високотехнологічне рішення, тому широко застосовується у сучасній медицині. До таких систем підключають:

 • апарати штучної вентиляції легень,
 • палати хірургії,
 • реанімації та
 • Інтенсивної терапії.

Виробництво кисню безпосередньо за місцем його споживання має безліч переваг. Надається унікальна можливість налагодити безперебійне постачання газових сумішей у величезних обсягах. Ще це не тільки безпечна, а й економічно вигідна технологія, оскільки виключається необхідність регулярно закуповувати балони, витрачатися на їхнє транспортування та зберігання.

Різні типи обладнання дозволяють виробляти газові суміші різної концентрації залежно від потреб пацієнтів. Для роботи з такими системами медичним фахівцям немає необхідності освоювати якісь особливі навички.

Для створення високоякісного O₂ використовується киснева станція для лікарні мембранного типу. Дана методика заснована на властивостях молекул газів, що дозволяє налагодити виробництво 93% речовини зі звичайного повітря. При виготовленні таких установок застосовують спеціальні матеріали, які поглинають азот, залишаючи кисень.

Важливі деталі конструкції

Якщо потрібна якісна киснева станція, при виборі відповідних варіантів рекомендується враховувати низку важливих параметрів. Серед них:

 • потужність;
 • продуктивність;
 • тиск та швидкість потоку кисню;
 • кількість споживаної електроенергії;
 • якість повітря на об'єкті, де планується монтаж такої системи;
 • наявність додаткових опцій;
 • гарантійні терміни та умови сервісного обслуговування.

Будь-яка киснева станція для лікарні складається з таких основних елементів, як:

 • ресивери,
 • компресори,
 • кисневі генератори
 • та інше додаткове обладнання.

Можна підібрати агрегати, здатні генерувати від 30 до 2400 Нл/хв O₂ за хвилину. Такий параметр безпосередньо залежатиме від потреби у кисні конкретного медичного закладу. Для цього зазвичай аналізують кількість пацієнтів, які потребують кисневої терапії та тривалість такого лікування.

Компресори бувають як звичайного типу, і з частотним регулюванням. Другий варіант дозволяє регулювати газовий потік.

Різною буває і комплектація – базової та з резервуванням компресора та осушувача. Наявність додаткового обладнання забезпечить безперебійне функціонування установки у разі збоїв чи відмов у роботі якогось із компонентів. Такий варіант вибирають ті установи, для яких безперервність постачання O₂ є критично важливою. В інших випадках чудово підійде киснева медична станція з базовою комплектацією.

Особливості монтажу кисневої станції у медичній установі

Можна придбати обладнання для монтажу в приміщенні замовника, а також у контейнерному виконанні. Перший варіант передбачає дотримання особливих правил. Простір для монтажу має бути досить просторим, добре вентильованим, без джерел відкритого вогню та іскріння. Зазвичай таке обладнання приєднують до окремих ліній електроживлення з відповідним захистом від перевантаження і коротких замикань. Якщо немає можливості внутрішнього монтажу конструкції, купити генератор кисню та здійснити його встановлення можна на відкритому повітрі, спеціально розробленому контейнері.

У будь-якому випадку не зайвим буде проконсультуватися з професіоналами в галузі медичного обладнання. Консультанти інтернет-магазину Reanimed допоможуть підібрати найбільш відповідні моделі з урахуванням особливостей приміщення, потреб та фінансових можливостей закладу.

Бронюйте промислову медичну кисневу станцію прямо зараз і отримайте всі переваги покупки в магазині виробника: швидку доставку, гарантію якості та підтримку фахівців. Телефонуйте і менеджери обов'язково допоможуть вам зробити правильний вибір!