Рефракційна терапія рогівки: ефективна корекція зору без операції

Рефракційна терапія рогівки

Короткозорість - одна з найпоширеніших патологій зору. За статистикою, вона діагностована приблизно у 25% дорослого населення європейських країн. Корекція за допомогою окулярів, контактних лінз не завжди зручна для пацієнта, часто не відповідає вимогам сучасного темпу життя. Їх використання може створювати обмеження, дискомфорт в повсякденності, під час навчання, занять спортом. Регулярне застосування спеціальних нічних пристосувань дасть реальну можливість відновити гостроту зору без оперативного втручання.

Механізм дії нічних лінз

Ортокератологія, чи рефракційна терапія, - це неінвазивний метод тимчасової корекції короткозорості (міопії). Метою її проведення є зміна кривизни центральної зони рогівки шляхом носіння на час сну спеціальних рефракційних лінз. Це дозволить відновити комфортний рівень зору протягом дня. Причому користуватися додатковими засобами в денний час не потрібно. Метод дозволяє безпечно змінити конфігурацію передньої поверхні рогової оболонки, яка після зняття відновлюється дуже повільно - близько 24-48 годин. Вже після 7 днів регулярного носіння спостерігається підвищення відбивної здатності епітеліальних клітин їх поверхневого шару, активізація нервових волокон, збільшення їх рефлективності.

Підхід показує відмінні результати для:

  • дітей, підлітків з прогресуючою міопією;
  • тих, хто не може або не хоче носити окуляри, використовувати традиційні контактні лінзи.

Серед переваг варто назвати високу ефективність, доступність. Процес корекції не вимагає застосування додаткових методів. Це відмінна альтернатива хірургічному лікуванню короткозорості у підлітків. Провести професійне обстеження зорової системи і розробити індивідуальну схему терапії в Києві та інших містах країни допоможуть фахівці мережі офтальмологічних центрів «Візіум». Ціна нічних лінз залежить від параметрів, діоптрій, виробника. Крім того, необхідно враховувати вартість діагностики, проведення додаткових досліджень.

Вимоги до дизайну нічних лінз

Ортокератологія дозволяє сповільнити (до 30-50%), зупинити прогрес короткозорості при використанні мінімальних ресурсів. Ефект забезпечується особливою конструкцією, а архітектоніка епітелію рогівки коригується завдяки зворотного геометрії форми вироби.

Обов'язкові вимоги:

  • безпеку (багато в чому залежить від кисневої проникності, товщини);
  • добра переносимість;
  • забезпечення точного, тривалого оптичного ефекту, базової кривизни, яка змінює форму рогівки, активного обміну сльози під поверхнею лінзи;
  • оптимальне співвідношення параметрів вироби.

Лінза обов'язково повинна займати центральне положення на рогівці. Бажано, щоб вона забезпечувала однаковий рівень зору як під час носіння, так і після зняття. У рідкісних випадках у пацієнтів можуть виникнути ускладнення - інфекційні запальні процеси, наприклад, мікробний кератит. Основною причиною стає недотримання правил догляду, режиму носіння.

Рефракционная терапія рогівки, яка базується на застосуванні спеціальних лінз під час сну, є безпечним і ефективним сучасним методом корекції короткозорості. Вона особливо актуальна для дітей, так як дозволяє проводити лікування в комфортних умовах, не обмежує їх активність, не впливає на психоемоційний стан, самооцінку (володарі окулярів нерідко стають об'єктом насмішок в дитячому колективі).