Що краще абдомінопластика чи ліпосакція?

Що краще абдомінопластика чи ліпосакція?

Живіт - ділянка тіла, яка складно піддається безопераційній корекції. Якщо різноманітні дієти, посилені фізичні навантаження та інше ще якось можуть змінити його обриси, то виправити недоліки цієї зони після неодноразових вагітностей, різкої втрати ваги та вікових змін практично нереально. А тим часом часто для досягнення ідеальної фігури нам не вистачає тільки плоского живота. І єдиним способом домогтися бажаного стає звернення до пластичної хірургії - проведення ліпосакції та абдомінопластики.

Методологія пластичної корекції живота

Абдомінопластика - одна з технологій пластичної хірургії, спрямована на відновлення гармонійних пропорцій передньої черевної стінки. Змінені під впливом зниження тонусу м'язів і збільшення товщини жирового шару, вони з часом втрачають колишню форму і вимагають операбельної корекції.

Ліпосакція - спосіб відновлення колишніх форм тіла шляхом усунення локальних жирових відкладень.

Ліпосакція та абдомінопластика - ключ до вирішення багатьох проблем

Актуальною проблемою людства є утворення так званого шкірно-жирового "фартуха" - диспропорційних обрисів живота, які є наслідком в'ялості шкіри та збільшення об'єму жирових відкладень. Вищепредставлені технології хірургічного втручання є способом відновлення колишньої естетики живота і усунення проблем психологічного характеру. Виступаючі своєрідною профілактикою деяких захворювань хребта і внутрішніх органів, вони сприяють зміцненню м'язового каркаса.

Чим абдомінопластика відрізняється від ліпосакції?

Чим абдомінопластика відрізняється від ліпосакції?

Зовні вони переслідують єдину мету (естетична корекція області живота), представлені операції грунтуються на різних шляхах її досягнення. Якщо ліпосакція носить більш щадний характер і рекомендується на ранніх стадіях виникнення дефектів зони живота, то абдомінопластику можна умовно віднести до "важкої артилерії", до якої слід вдаватися тільки в разі відсутності інших варіантів досягнення бажаного результату. Зокрема, абдомінопластика покликана вирішити кілька таких проблем, як:

 • в'ялість шкіри;
 • розтяжки (стрії);
 • післяопераційні рубці в нижній частині живота.

Ліпосакція, яка характеризується мінімальним ризиком ускладнень, застосовується як для усунення надлишку жирової клітковини в області стегон і живота, так і для корекції форм сідниць, талії, шийного відділу, рук, ніг, грудей (редукційна мамопластика у жінок або усунення гінекомастії у чоловіків).

В деяких випадках пластична хірургія допускає поєднання ліпосакції та абдамінопластікі, однак, тут є кілька нюансів:

 • Збільшується ризик післяопераційних ускладнень.
 • Проведення ліпосакції після абдамінопластики забороняється щоб уникнути випинання пупка та післяопераційного рубця.
 • Проведення ліпосакції (за товщини жирового шару, який перевищує 5 см) краще абдамінопластики.
 • У виняткових випадках (щоб уникнути отримання на шкірі ефекту печеного яблука) єдиним способом досягнення бажаного є проведення абдамінопластики.

Як ліпосакція та абдомінопластика впливають на позбавлення від зайвої ваги?

Як ліпосакція та абдомінопластика впливають на позбавлення від зайвої ваги?

Вище представлені технології пластики живота не є панацеєю у боротьбі із зайвою вагою. Усуваючи візуальні прояви ожиріння, вони не можуть виступати гарантом стабільної ваги в майбутньому. Досвідчені пластичні хірурги настійно рекомендують визначити першопричини ожиріння до операції, щоб в подальшому захистити себе від розчарування в короткостроковості досягнутого результату. Також не рекомендується робити подібні операції тим, хто найближчим часом планує цілеспрямовано худнути або завагітніти. Зміна об'ємів та тургору підшкірно-жирової клітковини негативно позначиться на результаті, досягнутому в ході пластичної операції.

Корисна інформація

Будь-яка пластична операція, в тому числі абдомінопластика та ліпосакція, вимагає попередньої консультації з фахівцем. На цьому етапі обговорюються побажання пацієнта, проводиться повне обстеження його організму на предмет наявності або відсутності протипоказань для проведення операції.

Що стосується абдамінопластики, то її категорично забороняється поєднувати з будь-якими іншими порожнинними операціями. Близько 3-5 годин, вона проводиться під загальним наркозом, а по завершенні абдамінопластики протягом 2-3 діб пацієнт знаходиться в умовах стаціонару.

На відміну від пластики, тривалість ліпосакції не перевищує 90 хвилин. Вибір типу наркозу залежить від підібраної фахівцем методики. По завершенні операції знаходження пацієнта в умовах стаціонару не потрібно.

Можливі ускладнення

Правильне дотримання всіх рекомендацій лікаря зводить ризик ускладнень до мінімуму. Однак в окремих випадках може спостерігатися:

 • патологічне рубцювання шкіри;
 • втрата чутливості черевної стінки (може носити як тимчасовий, так і хронічний характер);
 • запальні процеси з подальшим нагноєнням (потрібна негайна допомога лікаря);
 • виникнення гематом та сером.