Сучасні методи діагностики матки

Діагностика матки

Основним органом репродуктивної системи жінки є матка. Протягом життя вона зазнає багато змін: змінюється в розмірі та формі, потовщується, збільшується у вазі. Однак здорове функціонування може бути порушено під впливом безлічі факторів. Одні патології піддаються лікуванню, а інші вимагають прийняття кардинальних змін. Саме тому, так важливо регулярно відвідувати гінеколога і вчасно проходити огляди. В арсеналі лікарів є кілька інструментальних методів дослідження порожнини матки.

Гістероскопія

Діагностична гістероскопія https://www.dobrobut.com/library/c-gisteroskopia-udaleniu-polipa-v-matke здійснюється за допомогою спеціального апарату, обладнаного оптоволокном. З його допомогою лікар може детально обстежити цервікальний канал і матку на наявність:

  • поліпів;
  • гіперплазії;
  • внутрішньоматкових зрощень;
  • міом;
  • ендометріозу.

Також оптичний гістероскоп використовують спільно з хірургічним для дбайливого видалення епітелію, який розрісся, вузлів та діагностичного вискоблювання. Отриманий зішкріб відправляють на гістологічний аналіз.

УЗД

Дослідження допомагає виявити захворювання на ранніх стадіях, а також стежити за протіканням вагітності. За наявності будь-яких підозр, лікуючий лікар може призначає один з наступних видів досліджень:

Абдомінальне. Або через черевну порожнину. Спосіб допомагає детально розглянути не тільки матку, а й придатки.

Вагінальне. Проводиться за допомогою спеціального датчика, який вводять до піхви.

Основними показаннями для проведення УЗД є: відсутність менструації; ускладнення після пологів; болі внизу живота; біль при сечовипусканні; наявність новоутворень.

Кольпоскопія

Цей вид обстеження проводиться за допомогою кольпоскопа (бінокулярного мікроскопа з підсвічуванням) і призначений для виявлення патологій цервікального каналу. Прилад дозволяє взяти мазок з цервікса і провести біопсію для цитологічного дослідження. Завдяки багаторазового збільшення (в 40 разів), гінеколог може точно вивчити підозрілі зони, встановити осередки запальних процесів та інших патологій (кондиломи).

Де можна обстежитися?

Діагностика матки починається з приходу жінки до лікаря і пояснення проблеми. Після збору анамнезу, огляду, лікар призначає кілька лабораторних та клінічних досліджень. Велика кількість всіляких апаратів в сучасних клініках дозволять провести всі необхідні обстеження. МЦ «Добробут» оснащений інноваційною апаратурою найвищого рівня, а діагности центру мають відповідну кваліфікацію.

Переходьте за посиланням https://www.dobrobut.com/landings/vertebrology, якщо ви шукайте досвідчених вертебрологів, які спеціалізуються на лікуванні хвороб хребта, а також кардіологів, неврологів і нейрохірургів. Єдино вірний спосіб вилікуватися - довіритися професіоналам!