Відмінність діоптрій окулярів та контактних лінз

Контактні лінзи користуються популярністю серед людей із поганим зором. І це не дивно, адже з ними набагато зручніше — вони не заважають активній діяльності, не змінюють зовнішність і не потіють. Але перед тим як купити контактні лінзи потрібно обов'язково отримати новий рецепт, адже діоптрії окулярів та контактних лінз дещо відрізняються. І це обумовлено, в першу чергу, різною відстанню між оком і поверхнею лінзи, яка коригує.

Діоптрії контактних лінз

Що таке діоптрія?

Діоптрія є однією з основних характеристик контактних лінз та окулярів для корекції зору. У рецепті вона позначається дуже просто – літерою D або скороченням дптр. Це слово було запозичене з грецької і в перекладі означає «бачить наскрізь». Під діоптрією офтальмологи та виробники оптики розуміють одиницю виміру оптичної сили. Загальноприйнято, 1 дптр дорівнює оптичній силі лінзи, яка має фокусну відстань один метр. Відповідно, обчислення числа D дає нам інформацію про те, наскільки збільшиться картинка, якщо розглядати її крізь цей конкретний виріб.

Правильно визначити, скільки потрібно діоптрій для корекції кожної конкретної проблеми із зором, може лише офтальмолог. Якщо підібрати окуляри або контактні лінзи неправильно, зір падатиме, також використання такої оптики викликатиме серйозний дискомфорт.

Чому потрібен різний рецепт для окулярів та контактних лінз?

Лінза окулярів знаходиться за 12-14 см від поверхні очного яблука (його верхньої точки). Для позначення цієї відстані існує спеціальний термін – вертексна відстань. Через те, що лінза знаходиться безпосередньо на поверхні ока, для оптимальної корекції потрібна інша оптична сила:

  • при міопії (близорукості) вона має бути меншою;
  • при гіперметропії (дальнозоркості) – більшою.

Тому лікар у рецепті вказує на які оптичні пристрої він виписаний. Також для окулярів необхідний вимір центрування, а власникам лінз потрібно підібрати правильний діаметр.

Існують спеціальні онлайн-таблиці, які допомагають переконвертувати дані з рецепту на окуляри на оптимальний рецепт для контактних лінз. Проте лікарі не рекомендують сильно довіряти таблицям – краще пройти позачерговий огляд, щоб бути на 100% упевненим у правильності вибору.

Де придбати контактні лінзи для очей?

Інтернет-магазин Ligrand пропонує купити контактні лінзи для корекції різноманітних офтальмологічних порушень. В асортименті — продукція всесвітньо відомих виробників, які добре зарекомендували себе на світовому ринку.

Якщо вам потрібні якісні лінзи, ціна таких виробів в інтернет-магазині Ligrand вас приємно здивує. Нам не потрібно витрачатися на оренду приміщення під оптику та оплату роботи персоналу, тому ми підтримуємо адекватну, конкурентоспроможну вартість наших товарів.

Пропонуємо зручну доставку по всій Україні, у м. Київ можливий самовивіз.