Як вибрати УЗД-апарат?

Як вибрати УЗД-апарат?

Велике розмаїття УЗД-сканерів різної комплектації і цінової категорії призводить до складнощів у виборі необхідного обладнання. З цієї причини виникають питання, як вибрати УЗД-апарат, які характеристики важливі для досягнення найвищого рівня ефективності терапії в лікувальному закладі. У цій статті ми відзначимо кілька критеріїв, які важливо врахувати при виборі ультразвукової системи.

Критерії вибору УЗД-обладнання

Розглянемо критерії, на які варто звернути увагу під час вибору УЗД-апарату:

  • сфера використання;
  • режими зображення;
  • конфігурація;
  • глибина сканування;
  • постачальник УЗД-апаратури;
  • виробник.

Розберемо кожен з цих критеріїв більш докладно.  

Сфера використання 

Сфера використання УЗД

Залежно від спеціалізації медичної установи, випускаються апарати УЗД для акушерства і гінекології, для дослідження внутрішніх органів, для дослідження серцево-судинної системи. Також існує багатофункціональне УЗД-обладнання. З його допомогою вирішується найбільша кількість медичних завдань, тому воно підходить для тих клінік, де планується проводити комплексні обстеження.

Режими зображення 

Залежно від призначення клініки, вибір УЗД-апарату потрібно робити з урахуванням його режимів. У стандартній комплектації використовуються В-, М-, В+ В-, В + М, 2D- і доплерівській режими. Більш розширені можливості в виконанні обстежень відкривають такі режими, як колірний доплер, B-Flow, Easy 3D, імпульсний та постійно-хвильової доплер. Якісна візуалізація є однією з найважливіших умов для постановки точного діагнозу, тому краще купувати сканер з декількома режимами.

Конфігурація УЗД-сканера 

Медичні ультразвукові системи поділяються на 3 класи: початковий (середній), високий і експертний. Найбюджетніший варіант - УЗД початкового класу. Це портативні пристрої, які найчастіше застосовуються в машинах швидкої допомоги. Високий клас - це УЗД з поліпшеною візуалізацією, декількома режимами і підтримкою до 64 каналів. Апарати експертного класу рекомендуються для великих спеціалізованих центрів та медустанов широкого профілю.

Глибина сканування

Для обстеження різних органів потрібна різна глибина сканування датчиків (для нирок, печінки, шлунка - від 30 до 36 см, для серця і головного мозку - 22-24 см, для гінекології, урології - 1-15 см). Глибина сканування залежить від частоти датчика: чим вона вища, тим менше глибина. УЗД з низькими частотами (від 1 до 6 МГц) потрібно вибирати для діагностики внутрішніх органів. Для обстеження верхніх шарів тканин підходять апарати з частотою від 5 до 12 МГц.

Конфігурація УЗД-сканера

Постачальник УЗД-апаратури

На ринку медобладнання України працює безліч постачальників, але далеко не кожен з них сумлінно ставиться до своїх зобов'язань. Слід уникати так званих «сірих» дилерів, які пропонують УЗД-сканери недорого, але без гарантійних зобов'язань. У разі поломки апарату його ремонт обійдеться дорого, тому слід звернутися до перевіреного дистриб'ютора з хорошою діловою репутацією.

Крім іншого, наприклад у одного з провідних постачальників медобладнання в Україні, компанії RH - rh.ua, можна провести тестування і перевірку перед придбанням і ще багато інших супутніх послуг та сервісів, які зазвичай надають серйозні постачальники.

Виробники УЗД-обладнання

Якщо ви хочете вибрати УЗД-обладнання якісне і надійне, краще звернути увагу на моделі відомих і перевірених роками виробників. Наприклад, переглянувши УЗД-апарати Siemens https://rh.ua/ru/uzd-aparati/siemens-acuson-ru/, ви вже знаєте чого очікувати. Німецька якість, яка роками зарекомендувала себе на ринку медичного обладнання не потребує додаткових рекомендацій. 

Звичайно, можливе використання і апаратів маловідомих виробників, але варто пам'ятати, що медичне обладнання надто дороге, щоб ризикувати.  

Сподіваємось, що наші рекомендації допомогли вам зробити оптимальний вибір УЗД-апарату.