Види і призначення стоматологічних інструментів

До сучасних стоматологічних клінік пред'являється чимало вимог: компетентні лікарі, широкий спектр послуг, гнучка цінова політика, сучасне обладнання та інструменти. Від оснащення клініки залежить дуже багато чого, включаючи і якість послуг. Стоматологічні і зуботехнічні матеріали та інструменти фахівці купують у перевірених виробників.

Види стоматологічних інструментів

Види і призначення

За призначенням стоматологічні інструменти поділяються на кілька категорій. Перша передбачає інструменти для огляду і обстеження, друга - для лікування та гігієни зубів. Також стоматологам необхідні матеріали для протезування, пломбування, виправлення прикусу. Ось кілька найголовніших інструментів, які є в кожному стоматологічному кабінеті.

  • Бори використовують для розтину коронки зуба в процесі терапевтичного лікування. Вони застосовуються для видалення твердих тканин, обробки пломб і також для ліквідації карієсу. Бори відрізняються між собою за формою, розміром, матеріалом виготовлення.
  • Стоматологічне дзеркало потрібно для діагностики та візуального доступу до ротової порожнини пацієнта. Використовують дзеркало і для виявлення хворобливості окремих зубів.
  • Для очищення і видалення зубних відкладень в твердих та м'яких тканинах використовують скайлери. Також без них не обійтися, якщо потрібно видалити наліт у вузьких щілинах між зубів.
  • Використовують стоматологи і ротаційні інструменти. Вони незамінні на завершальному етапі лікування або гігієни, коли потрібно надати емалі гнучкості та гладкості.

Критерії вибору

Всі інструменти мають відповідати ДСТУ - це найголовніший критерій при виборі. Крім цього, стоматологи враховують форму, безпеку, призначення, матеріал виготовлення, гігієнічність. Всі матеріали та інструменти мають відрізнятися зручністю користування і практичністю. У тому числі не реагувати на перепади температур, вологість, бути стійкими до корозії. Тільки в разі відповідності всім цим вимогам, інструмент буде служити довго і не завдасть проблем під час використання.

Для зручності можна купити всі інструменти відразу разом з засобами очищення та дезінфекції. Також в каталозі у перевіреного продавця BestDent є демонстраційні моделі, прилади діагностики, дитячі та портативні установки, лабораторні та хірургічні пристосування. Все відповідає нормам якості та безпеки.