Як зробити аналіз води в домашніх умовах

Аналіз води в домашніх умовах

Еліксир життя чи отрута? Як перевірити якість води своїми силами?

Та рідина, що тече з крана, часто викликає сумніви. Особливо неприємно, якщо вона іржава або пахне хлоркою. Можна, звичайно, намагатися не думати про це. Можна поставити фільтри або замовити доставку. Доставка питної води в Києві, та й інших містах нашої країни давно стала вже буденним явищем.

Але навіть якщо вода видається нормальною, варто перевірити, чи дійсно з-під крана ллється джерело життя. Є прості способи, які дозволяють перевірити якість води в домашніх умовах, як за складом, так і за іншими властивостями. Розглянемо уважніше наступні методи домашнього аналізу:

  • Кип'ятіння
  • Відстоювання
  • Випаровування
  • Використання марганцівки
  • Органолептичний метод
  • Аналізуємо воду на жорсткість

Кип'ятіння води

Для проведення нашого «експерименту» знадобиться чистий посуд, а також певна кількість води, яку потрібно довести до кипіння і продовжувати кип'ятити приблизно 10 хвилин. В цьому випадку предметом вивчення буде дно і стінки посудини, тому воду необхідно злити. За надлишку оксидів заліза утворюється темно-сірий накип, а солі кальцію зроблять колір осаду світло-жовтим.

Відстоювання води

Будь-яку скляну банку слід заповнити водою, закрити і залишити в темному місці. Через три дні можна буде дізнатися якість води в домашніх умовах, потрібно лише гарненько розглянути вміст банки. Якщо на поверхні Ви помітите масляну плівку, значить у воді є сторонні хімічні сполуки, а ось наявність органічних речовин можна розпізнати за осадом.

Випаровування води

Також можна визначити якість води в домашніх умовах за допомогою звичайного дзеркала або скла. Для цього досить нанести краплю води на обрану поверхню і почекати, коли вона повністю випарується. Якщо поверхня чиста, значить вода якісна і її можна пити. А ось у разі виявлення розводів стає зрозумілим той факт, що в воді містяться солі та інші домішки.

Аналіз води

Використання марганцівки

Для тесту потрібен слабкий водний розчин перманганату калію, приготовлений на основі якісної питної води (можна взяти воду для кулера). Після цього в порожній стакан потрібно залити готовий розчин і воду, яку ми перевіряємо на якість. Якщо в результаті хімічної реакції отримана рідина буде трохи жовтуватого кольору, значить ця вода потребує додаткової фільтрації.

Органолептичний метод

Найпростіше визначити якість води в домашніх умовах за допомогою власних органів почуттів, тобто зору, смаку та нюху. Проточну воду краще не пити, якщо вона має який-небудь відтінок кольору, особливо жовтий, бо це може свідчити про наявність іржі. Неприємний запах води - ще одна ознака того, що вона забруднена сторонніми речовинами або мікроорганізмами. Якщо вода має неприємний присмак навіть після кип'ятіння, значить варто скористатися фільтром для води, перш ніж пити її, або взагалі відмовитися від її споживання.

Аналізуємо воду на жорсткість

Користуючись народною мудрістю можна не тільки дізнатися якість води вдома, але й приблизно визначити наскільки вона жорстка чи м'яка. Для цього достатньо звернути увагу на інтенсивність утворення накипу, а також на процес спінювання мила: якщо піниться погано, значить Вам треба замислитись про придбання фільтру, який допоможе пом'якшити воду. Звичайно, всі ці способи дадуть певний результат, але найбільш повну інформацію про воду, яку ви вживаєте можна отримати тільки замовивши хімічний аналіз в лабораторії.