Якими бувають таблетки від епілепсії, їх принцип дії

Протиепілептичні препарати (ПЕП) - основний спосіб лікування епілепсії, як підходить як дорослим, так і дітям. До складу медикаментів входять компоненти, які знижують збудливість нейронів мозку, що призводить до скорочення м'язових судом.

Ліки сприяють контролю інтенсивності нападів, що дозволяє людині повною мірою насолоджуватися життям. Причину виникнення захворювання вони не усувають.

Сьогодні є більш 30 препаратів від епілепсії. Така кількість обумовлена ​​тим, що всі вони мають різний спектр дії, підходять для певної форми захворювання.

Які є засоби

Всі таблетки від епілепсії умовно можна розділити на традиційні і нові. Найбільш поширеними формами випуску є капсули, гранули. Серед них виділяють ліки уповільненого та негайного вивільнення. Другий тип має один значний недолік - концентрація препарату швидко піднімається і знижується. В результаті медикаменти сильніше впливають на організм на початку. Але вони зменшують дію після того, як буде досягнута пікова концентрація.

таблетки від епілепсії

У першого типу цього недоліку немає. Активний компонент розташовується на спеціальній основі в кілька шарів. При розчиненні вивільняються нові порції препарату. Концентрація підтримується протягом тривалого часу, що дозволяє скоротити прийом таблеток.

Серед лікарських форм також виділяють розчини і краплі. Використовуються для дітей, бо за рахунок рідкої консистенції вони більш зручні для вживання.

Розчин від епілепсії

У комплекті зазвичай йде шприц або мірна ложка для розрахунку дозування. Для швидкого усунення нападу випускають препарати в формі ін'єкцій.

Фармакотерапія епілепсії

Відповідний препарат підбирає невролог після здачі всіх необхідних аналізів. Приблизний алгоритм виглядає так:

  • в якості початкового лікування призначають монотерапію, яка має високі показники клінічної ефективності. На цьому етапі підбирають максимально ефективну дозу і відповідний прийом медикаментів;
  • визначаються з дозуванням. Початок лікування стартує з середньої дози, яка відповідає віку. Коли в плазмі буде достатня концентрація діючої речовини, дозу поступово збільшують (якщо немає побічних ефектів) до того, поки не з'явиться симптоматика інтоксикації. Тоді доза знижується, підбирається в індивідуальному порядку;
  • використовують політерапію. Якщо монотерапія не дасть належного результату, тоді призначається комбінування ПЕП з фармакодинамікою. До складу терапії можуть входити ті препарати, які були більш ефективними під час монотерапії. Не поєднують засоби, які пригнічують когнітивні функції, з тими, що мають заспокійливий ефект;
  • поступово знижують дозування, скасовують прийом препаратів. Різка відмова від терапії може призвести до відновлення нападів.

Практично всі ліки проти епілепсії мають седативну дію. Вони погіршують увагу, знижують концентрацію.

Джерело: online-apteka.com.ua