Підбираємо штори на кухню

Підбираємо штори на кухню

«Апетитними» на кухні мають бути навіть штори. Тому кожна господиня прагне облаштувати кімнату за останніми тенденціями моди. Як і у всіх приміщеннях, кухонний простір має бути гармонійним. Всі деталі інтер'єру слід підбирати за дизайном і кольором. Не виняток навіть штори. Пропонуємо поговорити про них докладніше.

Що потрібно знати по вибір штор

Дуже часто господині, приходячи до магазину, довго вибирають потрібний товар. Щоб не витрачати багато часу, і ви могли швидко купити штори на кухню, потрібно знати основні критерії вибору. В першу чергу слід дивитися на дизайн. Якщо кімната виконана в стилі кантрі, то класичні гардини з пензликами явно не підійдуть. Потрібно також врахувати такі фактори, як:

  • пряме призначення гардин;
  • загальне оформлення кімнати;
  • можлива небезпека загоряння.

Дуже важливо підібрати підходящу тканину, яка не збиратиме пил, зможе захистити від сонячного світла та сторонніх поглядів, а також гармоніювати із загальним стилем. Якщо квартира знаходиться на першому або другому поверсі, то краще додатково придбати жалюзі або рулонні штори. Вони допоможуть щільно закрити віконний проріз, не даючи жодного шансу для перехожих роззяв.

Жалюзі - це конструкція, яка має декілька систем пластин (вертикальних або горизонтальних). Вони прикріплюються до напрямних і здатні провертатися вздовж осі або зрушуватися. Це дозволяє регулювати потік світла, який надходить до кімнати. Пластини не перешкоджають проникненню повітря до приміщення, вони добре миються (що дуже важливо для кухні, де на жалюзі можуть потрапляти жирні краплі).

Рулонні штори - різновид віконних завіс, які можна піднімати і опускати. Вони складаються з прямокутного полотна, зафіксованого на спеціальному кронштейні для намотування. Завдяки їм можна закривати вікна як повністю, так і частково, регулюючи рівень проникнення світла. На відміну від жалюзі, текстильні екрани виготовляються в різних кольорах, що дозволяє підібрати ці вироби у відповідності з інтер'єром.

Підбираємо матеріал для штор

Збираючись купити штори, потрібно зупинитися на якомусь матеріалі. До основних властивостей, якими має обладати тканина, відноситься зносостійкість при експлуатації та пранні. Вітається також, якщо матеріал швидко сохне. Тоді випрані штори можна оперативно повісити назад. Прекрасними тканинами для гардин на кухню є:

  • льон;
  • ситець;
  • шовк;
  • поліестер та ін.

Деякі виробники створюють спеціальний матеріал, який обладає стійкістю до потрапляння жиру, налипання кіптяви або вбирання парів. Тривалий час тканина не тьмяніє, однак вимагає спеціального догляду.

Колір штор може гармоніювати або кардинально відрізнятися від загального оформлення. Часто саме контраст додає інтер'єру цікавого акценту, роблячи приміщення більш ефектним. Однак тут необхідно мати ідеальний смак, щоб скомбінувати різні відтінки. Тому багато хто довіряє вибір професіоналам сучасного дизайну кухонної кімнати.

Основні різновиди штор

Існує два основні класи, за якими розрізняють штори: довгі та короткі. Вони вибираються виходячи з розмірів кухні. Довгі гардини більше підходять для просторих кімнат, в яких біля вікон не стоять столи або будь-які інші меблі. А ось короткі вважаються більш універсальними. Вони частіше зустрічаються і можуть бути виконані в різних інтерпретаціях.

Штори також бувають наступних видів:

  • Римські. Мають вигляд відрізів тканини, які прикріплюються до жалюзі. Піднімаються в повному об'ємі. Але при цьому формуються рівномірні красиві складки. Перевагою таких шторок є повний доступ до підвіконня.
  • Нитяні. Вони виглядають дуже стильно і здатні доповнити практично будь-який інтер'єр. Нитки бувають довгими або короткими, а також доповненими намистинками, стразами, люверсом.
  • Сітчасті. Їх часто використовують саме на кухнях, бо вони додають специфічної нотки навіть до звичайного інтер'єру.

Можна також підібрати кухонні штори з ламбрекеном. Вони вигідно приховують карниз, і додають акцент стельової частині вікна. Найчастіше використовуються в класичному інтер'єрі. Рідше зустрічається в кухонній кімнаті, виконаної в стилі прованс, кантрі або арт-деко.