Як оцінити вартість та якість діаманту?

Як оцінити вартість та якість діаманту?

Думаючи про альтернативні інвестиції, природно звертають увагу на дорогоцінні метали - золото або срібло. Проте це не єдиний варіант "шляхетних" інвестицій, оскільки інвестиції в дорогоцінні камені зростають з відсотками з року в рік. Звичайно, для оцінки діамантів треба звертатися до професіоналів. Наприклад, в ательє VIPGold вам зможуть попередньо оцінити діамант навіть онлайн, достатньо просто перейти за посиланням https://vipgold.in.ua/cost_diamond. Але все ж таки, давайте розберемося, які діамантові параметри впливають на їх оцінку? Як змінилася вартість діаманту за останні роки?

Чотири С - найважливіші параметри діамантів

Діамант є найкоштовнішими та найбільш витривалими дорогоцінними каменями, в той же час, вони становлять інтерес не тільки для ювелірної промисловості, але і в інших сферах, зокрема в тих, які пов’язані з сучасними технологіями. З року в рік діаманти також стають все більш популярними серед інвесторів, які хочуть зробити вигідні та відносно безпечні інвестиції.

Щоб визначити камінь як благородний, він повинен мати ряд фізико-хімічних властивостей. Найважливішими параметрами дорогоцінного каміння, включаючи діаманти, є чотири основних фактори, які називаються "4С". Вони пояснюють, чому дві, здавалося б, ідентичні камені можуть мати абсолютно різні ціни. До них відносяться:

Color (колір)

Колір діаманту визначається за стандартною шкалою. Ідеальний діамант має бути абсолютно безбарвним, однак такі камені рідко зустрічаються в природі. Вони нагороджуються позначкою "D" відповідно до шкали. На протилежному боці є діаманти з трохи затемненим кольором, які позначаються "Z". Широко використовується категоризація діамантів за кольором, яка вказує на існування п'яти груп: безбарвний, майже безбарвний, блідо-жовтий, дуже блідо-жовтий та світло-жовтий колір.

Carat weight (маса, виражена в каратах)

Колір, безсумнівно, сильно впливає на якість діаманту та його ціну, але його вага набагато сильніше. Чим більше діамант, тим вища його ціна. Цікаво відзначити, що один діамант певної маси буде дорожчим за два діаманти такої ж ваги (за умови, що інші параметри залишаються тими ж). Це пов'язано з рідкістю виникнення великих каменів у природі та значним інтересом до них. Маса діамантів з 1913-го року визначається за допомогою метричних каратів (1 карат = 200 мг = 0,20 г).

Clarity (чистота)

На якість діаманту також впливає так звана чистота, тобто виникнення внутрішніх (так званих включень) та зовнішніх дефектів (так званих плям). Розмір, кількість, розміщення та сприйнятливість впливають на блиск каменю (ефект заломлення світла). При визначенні сорту стандартизованої класифікації використовується для поділу включень: видимі неозброєним оком, і ті, які видно під 10-кратним збільшенням. Чим дрібніше дефекти та їх менше, тим дорожчий діамант.

Cut (якість огранки)

Крім фізичних характеристик, на ціну діаманта добре впливає якість огранки та шліфування. Шліфування каменю дозволяє надати йому практично будь-якої форми, але, безумовно, найприємніший та найцінніший усім відомий геніальний зріз, хоч і винайдений аж у сімнадцятому столітті, але до сих пір вважається вершиною майстерності ювелірного мистецтва.

Параметри діамантів та їхні ціни

У той час як у випадку інвестицій в золото найбільший вплив на його ціну мають курси на світових фондових ринках, у випадку діамантів, вартість залежить в першу чергу від їх індивідуальних особливостей. Діаманти, такі як дорогоцінні метали, дозволяють ефективно диверсифікувати інвестиційний портфель і суттєво знизити ризик виникнення негативних політичних та економічних подій.

З огляду на вищесказане, в довгостроковій перспективі інвестиції в діаманти можуть бути надзвичайно корисними, особливо беручи до уваги зростаючий попит на них не тільки інвесторів, але і промисловості. Це також підтверджується аналізом історичних цін на діаманти. У 2000 році оптова ціна діаманта вагою в один карат (ясний, абсолютно чистий) складала 15 100 доларів США, за 10 років вона стрибнула до рівня 24 500 доларів. Перспективи на найближчі роки оптимістичні, тож діаманти поруч з золотом, є дуже привабливим компонентом, який має бути знайдений в кожному інвестиційному портфелі, який характеризується високим рівнем диверсифікації.

Як вибрати ідеальний діамант?

Перш ніж приймати рішення про придбання конкретного каменю, варто розглянути та проаналізувати історичні показники доходності каменів із певними параметрами. Аналізуючи історичне зростання цін, можна зробити висновок, що дуже високі доходи гарантуються камінням відносно великої маси та відмінних параметрів. Вони рідкісні, що робить їх надзвичайно коштовними. Однак інвестиція в таке каміння не для всіх - по-перше, вона вимагає значних коштів на придбання, по-друге, терпіння. Вилучення такої інвестиції може виявитися дещо проблематичним. Набагато важче знайти покупця, який цікавиться рідким і дорогим каменем, а не меншим каменем, з дещо нижчими параметрами, і, отже, значно дешевшим. Тому варто врахувати питання про ліквідність під час прийнятті інвестиційного рішення.