Пошук через google Об'єктив: як відключити і повернути старий пошук картинок у Chrome

Google нещодавно в порядку заходів щодо усунення чергової вразливості терміново оновила Chrome. Після чого картинки браузер "раптово" почав шукати по-новому, тільки через сервіс Lens, або через Гугл Об'єктив. Отже, зараз коротко про те, як відключити Google Об'єктив у пошуку.

Насправді, Lens або Об'єктив – сервіс вже давно не новий і користувачам мобільної версії Chrome добре знайомий.

Пошук через Об'єктив у гугл хром

В чому різниця між "Знайти картинку (Google)" та "Пошук через Об'єктив"?

Нова фіча відрізняється від звичайної "Знайти картинку (Google)" насамперед тим, що працює на основі більш просунутого штучного інтелекту, який дозволяє шукати не тільки схоже зображення цілком, але й картинки, схожі на окремий, виділений фрагмент вихідного зображення.

Але, як з'ясувалося, одна справа - мобільний Chrome на смартфоні або планшеті, а зовсім інша - Chrome на комп'ютері. У тому сенсі, що зникнення старої доброї функції пошуку картинок через Google в Chrome, а точніше її несподівана заміна на "Пошук через Об'єктив" здається сподобалася не всім.

І в міру того, як все більше користувачів оновлює браузер, обурюваних відгуків і питань типу WTF в Мережі теж все більше.

На Reddit-е, наприклад, зазвичай просто так і пишуть:

«Lens is trash. Я для перевірки спробував пошукати те саме зображення і через Пошук картинок, і через пошук з Lens. Так ось, звичайний пошук видав "Близько 294 результатів (1.06 секунди)", а Об'єктив написав, що "No results found for the selected area" (Не знайдено результатів для виділеної області). І ось це – ті самі «нові можливості машинного навчання та штучного інтелекту»..?»

…і одразу:

«Цьому не може бути виправдання. Це ще один приклад того, наскільки далекими та недосвідченими є розробники Chrome. У них рік пішов на те, щоб запровадити кострубатий софт і відключити те, що працювало».

Отже, до справи! Як прибрати "Пошук через Об'єктив"

На даний момент зробити це можна так:

  • переходимо за цим посиланням, або копіюємо його і вставляємо у браузер chrome://flags/#enable-lens-region-search;
  • праворуч від напису Search your screen with Google Lens, де ми бачимо випадаюче меню з написом Default обираємо Disabled;
  • перезапускаємо Chrome.

Після цього в контекстному меню Chrome знову працюватиме колишній пошук картинок.

Як прибрати

Зрозуміло, враховуємо, що якщо функція відключення пошуку через Об'єктив знаходиться не в стандартному меню налаштувань Chrome, а в експериментальних налаштуваннях, то остаточно прибрати її розробники можуть з будь-яким з наступних оновлень браузера. І нічого з цим не поробиш.

Ну і на завершення відзначимо також, що донедавна старий пошук картинок працював у Chrome в режимі інкогніто. Але на момент публікації цього посту (і після оновлення браузера) і там також тепер за замовчуванням включається "Знайти через Google Об'єктив" (якщо функція "Search your screen with Google Lens" не відключена).