Вибір матраца для дитячого ліжка: основні правила

Сучасний ринок пропонує величезний вибір дитячих ліжок, які відрізняються між собою як за кольорами, так за дизайном. Крім класичних варіантів, можна знайти моделі у вигляді автомобілів, трансформерів та навіть казкових карет. Але самого лише ліжка недостатньо для того, щоб забезпечити міцний і здоровий сон дитини. Важливо правильно підібрати матрац і тут батьки можуть зіткнутися з безліччю питань, починаючи від вибору ступеня жорсткості і закінчуючи його вартістю.

Основні вікові вимоги

Купуючи матраци в дитяче ліжечко, в першу чергу потрібно враховувати вік дитини:

  • Для малюків віком до трьох років бажано купувати жорсткі і безпружинні моделі. Рекомендується, щоб наповнювач був натуральним, це дозволить запобігти можливим алергічним реакціям.
  • Средньожорсткі варіанти оптимально підійдуть для дітей 3-7 років. Жорсткі моделі краще не купувати, оскільки в такому віці організм переходить в активну фазу розвитку, відповідно, у людини починає формуватися опорно-рухова система. Крім того, малюки в ліжках часто не тільки відпочивають, а й грають. Для такого віку рекомендується використовувати вироби з помірною жорсткістю.
  • Для дітей шкільного віку найкраще підходять двосторонні ортопедичні вироби. Основна особливість даних моделей полягає в тому, що вони можуть підлаштовуватися під форму тіла, що важливо для зростаючого організму.

Вікові вимоги до матраців

Вибір наповнювача

Слід виділити такі різновиди наповнювачів:

  • Латексований кокосовий матеріал. Такий наповнювач виконаний у вигляді шару волокон, попередньо оброблених натуральним латексом. Природні наповнювачі характеризуються екологічністю і достатньою твердістю. Товщина виробу залежить від товщини койри. Такі матраци відмінно підходять для новонароджених малюків, але їх не можна купувати для дітей віком від трьох років.
  • Спінений поліуретан. Вважається одним з найбільш популярних матеріалів для недорогих матраців. Поліуретан або поролон характеризується низьким терміном служби, тому для тривалого застосування він не підходить. Цей наповнювач не є екологічним, а за тривалого використання він починає кришитися і втрачати еластичність. Основною перевагою таких виробів є низька ціна і зручність перевезення - за необхідності матрац можна скрутити, це не відіб'ється на його якості.
  • Латекс. Такий наповнювач буває як природний, так і штучний. Перший виготовляється методом спінювання соку каучуку, є екологічним і антиалергенним. Він досить м'який і еластичний, тому характеризується анатомічним ефектом, що дозволяє повторювати форму тіла. Завдяки пористості виріб забезпечує терморегуляцію - взимку на ньому спати тепло, а влітку практично не жарко. Якщо говорити про штучні наповнювачі, то вони являють собою вид поролону, але має більш поліпшені характеристики пружності, м'якості і в'язкості. Тому він поступається натуральному наповнювачу, як за властивостями, так і за терміном служби.
  • В'язкоеластична піна. Цей наповнювач обладає ефектом пам'яті, завдяки чому він може запам'ятовувати форму тіла. Основний недолік матеріалу полягає в тому, що в його складі може міститися формальдегід. Це токсична сполука, яка може привести до отруєння або, як мінімум, алергії та інтоксикації. Але такий недолік, зазвичай, більш характерний для дешевих і фальсифікованих матраців, завезених з Азії.

Також у продажу можна зустріти комбіновані вироби. Наприклад, в безпружинному матраці один шар наповнювача може бути виконаний з кокосової койри, інший - з латексу. Часто у комбінованих моделей одна сторона м'якіша, інша - тверда. За правильного догляду такий виріб може прослужити більше 10, а то й 15 років. Головне - вчасно перевертати його.

Види матраців

Різновиди пружинних моделей

Розрізняють дві категорії пружинних виробів:

  • З пружинами «Борнель». Такі моделі коштують недорого, а пружинні елементи в них з'єднані один з одним. Деякі виробники встановлюють їх у спеціальні металеві каркаси, що значно підвищує безпеку дитини, запобігаючи його падіння уві сні.
  • З незалежним пружинним модулем. У таких матрацах використовується кілька тисяч пружин, кожна з яких розташовується в окремому мішечку. Такі вироби запобігають провисанню тіла, яке може спричинити проблеми в роботі опорно-рухового апарату.

Матраци з незалежним пружинним блоком характеризуються ортопедичним ефектом і дозволяють підтримувати хребет під час відпочинку. Основний недолік таких моделей полягає у великій вазі. Пружини розташовуються досить щільно, а більшість дитячих ліжок не розраховані на таке високе навантаження.