Яким буде телебачення в майбутньому

Поява перших моделей телевізорів з можливістю виходу до Інтернету назавжди змінила сферу ТБ. Тепер можна підключити телебачення без кабелів та контрактів і дивитися його в будь-який час. До того ж, така можливість доступна не лише для Smart TV, але й для смартфонів і планшетів. Але яким буде телебачення в майбутньому? Нумо поміркуймо на цю тему.

Інтернет телебачення майбутнього

Чому інтернет-ТБ стає популярнішим

Протягом найближчих десятиліть у всьому світі інтернет-телебачення замінить лінійне. Додатки для смарт-телевізорів та мобільних пристроїв замінять традиційні телеканали, пульти дистанційного керування зникнуть, а діагональ екрана ростиме. Принаймні, так стверджують багато аналітиків.

Чому так? Люди люблять телевізійний контент, але з нелінійною подачею та складним дистанційним керуванням. Навпаки, глядачі надають перевагу простому керуванню та можливості дивитися саме те, що вони хочуть.

Що сприяє росту інтернет-ТБ

Еволюція інтернет-телебачення вже стартувала. Більшість світових провідних лінійних ТВ-мереж переходить до інтернету. Попри те, що відсоток переглядів подібних каналів ще не великий, вважається, що з кожним роком цей показник буде збільшуватися, тому що:

  • інтернет стає швидшим, більш надійним і доступним;
  • продажі Smart TV збільшуватимуться. Це в підсумку призведе до того, що кожен телевізор матиме Wi-Fi та інтернет-додатки;
  • ТВ-приставки (наприклад, Apple TV чи Android TV) стануть дешевшими і функціональнішими;
  • збільшуватиметься кількість переглядів ТБ через мобільні пристрої – планшети та смартфони;
  • планшети та смартфони будуть використовуватися як сенсорні інтерфейси для інтернет-телебачення;
  • додатки інтернет-телебачення розвиватимуться внаслідок конкуренції та частих оновлень;
  • потокове мовлення в стандарті 4K стане популярним ще до того, як лінійне ТБ навчиться його підтримувати;
  • інтернет-відеореклама буде більш персоналізованою та релевантною.

Абонентів супутникового ТБ. Вони залишаться там, де немає можливостей для підключення високошвидкісного Інтернету (мова йде про віддалені куточки). Разом з тим важливість високошвидкісного Інтернету неухильно збільшуватиметься.

Для більшості наявних телемереж цей економічний перехід буде відбуватися за системою "телевізор скрізь": якщо глядач продовжує підписку на лінійне ТБ, він отримує пароль для входу до інтернет-додатку та перегляду тих самих каналів. Тобто, якщо людина готова заплатити за лінійний телевізійний пакет, то вона з великою ймовірністю заплатить за "лінійний пакет + інтернет-додатки".

Разом з цим ті мережі, які не в змозі розвинути першокласні додатки для Smart TV та мобільних пристроїв, втратять прибуток та глядачів.

Самі ж інтернет-додатки для ТБ покращаться, як це сталося з мобільними телефонами. Їх якість збільшиться, а функціонал розшириться.

Де можна дивитися інтернет-телебачення 2021 - го року

Традиційні способи перегляду ТБ починають все більше відходити на другий план. Так, кабельне телебачення потребує підписання контракту з провайдером та прокладання кабелю до квартири. Супутникове телебачення вимагає купівлі дорогого обладнання та сильно залежить від погодних умов. А безкоштовне ефірне ТБ за стандартом Т2 вирізняється малою кількістю телеканалів (всього 32) та залежністю від найближчої телевежі. Тому про “ефірну цифру” у віддаленому куточку України можна забути.

До того ж, різке збільшення виробництва Smart TV і зростання інтересу до нових способів перегляду в найближчому майбутньому призведуть до різкого збільшення кількості користувачів ОТТ-телебачення. Воно є недорогим способом отримати доступ до величезного розмаїття телеканалів, фільмів і топових серіалів. Тому не дивно, що вже зараз десятки тисяч українців надають перевагу саме інтернет-телебаченню.

В Україні працює кілька операторів ОТТ-телебачення. Одним з найвідоміших і найпопулярніших є Divan.TV. Він пропонує переглядати телеканали, фільми та серіали на Smart TV, мобільних пристроях і комп'ютерах. Також абоненти мають доступ до онлайн-кінотеатру з новинками кінопрокату та бібліотеки преміальних серіалів від топових світових студій. При цьому не потрібні жодні кабелі чи контракти – лише доступ до Інтернету.