Клатч: модне та функціональне доповнення образу

Модний клатч

Модний гардероб - мрія практично всіх жінок. За бажання його можна сформувати при мінімумі вкладень. Головне, обрати свій стиль і слідувати універсальним правилам підбору речей, виходячи з гармонійності колірної гами, форми та текстури. Розробники фешн-індустрії пропонують сучасні моделі з різних матеріалів, з оригінальним дизайном.

Історія виникнення клатча

Клатч - один з найпопулярніших жіночих аксесуарів. Він має більш компактні розміри, ніж сумка, виглядає елегантніше, але часто не поступається місткостю. Річ не втрачає актуальності кілька століть поспіль. Вдало підібраний варіант відмінно доповнює повсякденний або вечірній образ.

Перші клатчі були створені у 16 столітті, і їх основна функція полягала в зберіганні та зручному транспортуванню грошей. Згодом моделі ставали більш зручними, вишуканими, і призначалися для перенесення важливих дрібниць: листів, пудри, гребеня, дзеркала та ін.

Дорогі варіанти прикрашали вишивкою із золотих ниток, дорогоцінними каменями, пряжками. Для пошиття використовували міцні тканини з красивою текстурою, наприклад, атлас, шовк, оксамит. Перші невеликі сумочки називали ридикюлем, в англійському варіанті - «клатчем» від слова «хапати», бо його найчастіше носили в руках.

Додаткові елементи - ремінець, замочок - сконструювали пізніше. Моделі стали всесвітньо популярними у післявоєнні роки з виходом інноваційних колекцій Крістіана Діора.

Модні тенденції та правила вибору клатчів

Завжди актуальні клатчі з геометричним дизайном, лаконічними лініями, пропорціями. Складний малюнок створюють, використовуючи різні за фактурою матеріали і кольори. В тренді яскраві тони з акцентом на фактурному тисненні. Жіночий шкіряний клатч вважають універсальним варіантом, який добре поєднується з речами класичного стилю, кежуал, вечірнім вбранням. Щоб аксесуар вдало доповнив образ, важливо підібрати гармонійну колірну гаму, фактуру і форму.

За відгуками, багато красивих варіантів відмінної якості зі шкіри представлено у інтернет-магазині ASSA. Історія бренду налічує майже 20 років, за цей час виробник створив бездоганну ділову репутацію, успішну фабрику та освоїв інноваційні технології.

Практично у кожної жінки в гардеробі є кілька сумок, але вони не завжди гармонійно доповнюють образ, стають оригінальним акцентом, приховують недоліки. В процесі вибору потрібно керуватися не тільки особистими перевагами, але й враховувати базові фактори:

  • розмір (власницям тендітної статури, невисокого зросту краще уникати об'ємних моделей, важливо дотримуватися пропорційності);
  • форма (має поєднуватися з типом фігури);
  • ручки (клатч підкреслює ту частину тіла, поряд з якою знаходиться: талія, бюст, руки; акцент необхідно зміщувати від проблемних зон до найбільш виграшних, довгі ручки візуально зменшують ріст, а короткі - збільшують);
  • колір (тон сумки не повинен збігатися з верхнім одягом, холодні відтінки найкраще гармоніюють з холодними, а теплі - з теплими).

Важливо враховувати, що стиль клатча має відповідати місцю і приводу. Наприклад, моделі ділового стилю повинні обладати потрібною жорсткістю, стійкістю, мати прямокутну або трапецієподібну форму. Оптимальні кольори - чорний, бежевий, коричневий, темно-зелений. Визначившись з розміром, формою, довжиною ручок, необхідно перевірити якість підкладки, фурнітури, рівність швів.