Виховуємо смак змалечку: пам'ятка для батьків

Хоч серед психологів та завзятих мам панує переконання «після трьох уже пізно» стосовно більшості аспектів розвитку дитини, стилісти запевняють: це не так. Насправді вік від 2 аж до 17 років вважається найсприятливішим для вироблення в людини почуття стилю та смаку. Естетичні відчуття формуються в 4 етапи:

1. 2 роки — активне наслідування близьких родичів. Скоріш за все, ви не раз помічали, як маленькі хлопчики та дівчата із задоволенням взувають дорослі капці чи капелюхи, натхненно «малюють» косметикою тощо.

Як виховати почуття стилю у дитини

Зараз ви — чи не єдиний взірець для дитини, тож намагайтеся носити одяг різних силуетів та кольорів. Якщо не звикли до такого, оберіть монохром, але кожного разу інакший. Так малюк бачитиме, що вбиратися можна по-різному. Потурбуйтеся про те, щоб в дитячому гардеробі були яскраві речі різних відтінків, з аплікаціями та принтами — зараз малюку подобається обирати.

2. На період від 3 до 6 років припадає одразу 2 кризи, пов'язані з формуванням самостійності. Ви можете чути рішуче «ні» на кожну свою пропозицію. Натомість дитина часом одягатиме щось дивне (речі не по погоді або строкате вбрання). Тут головне — не сваритися. Краще дати почуття самостійності вибору. Перед прогулянкою запитайте: «ти хочеш взути кеди чи кросівки?». Формуйте пари так, щоб обидва варіанти гармоніювали з образом в цілому, тобто були «правильними». Грайте в «театр» чи «подіум», переодягайте іграшки — розвивайте уяву.

3. З 7 до 12 років активно залучайте сина чи доньку до формування власного гардеробу, дозволяйте самостійно обирати крій та колір певної речі. Саме зараз варто пояснити, що таке «стиль», «дресс-код», «база» тощо. Говоріть про матеріали та відмінності між ними, розгляньте принципи комбінування кольорів.

4. Підлітковий вік — період наслідування трендів. Дитина може обирати найбожевільніші речі, і переконати в їх недоречності вкрай складно. Головна ваша задача на цьому етапі — слідкувати за тим, щоб мода була безпечною, не шкодила здоров'ю як, наприклад, безконтрольні дієти заради схуднення. Говоріть про те, що такі ідеали примарні, та слухайте підлітка, йому важливо самостверджуватися. Підтримуйте творчі хобі: музика, малювання, дизайн сприяють розвитку вишуканого смаку.

На кожному з цих етапів слід пам' ятати, що батьки так чи інакше залишаються прикладом. Коли мама сама — взірець стилю, доньці буде нескладно обрати і купити сучасний одяг для дівчаток. Важливо, щоб маленька людина зрозуміла, що стиль — це перш за все якісні та доглянуті речі, чистота завжди в моді.

Топові стилі дитячого одягу

Розбиратися в усіх тонкощах фешн-індустрії, щоб виробити власний стиль і розвинути гарний смак, не обов'язково. Досить, щоб дитина засвоїла, що речі відрізняються за призначенням.

Найпопулярніший стиль — класичний. Це базові речі спокійних відтінків зі стриманим декором. Проте це більше, ніж просто «чорний низ, білий верх», колекції сучасних виробників різнопланові, у них багато небанальних моделей. Такий одяг завжди практичний та зручний. Стиль ідеально пасує для школи, таких світських заходів, як відвідування театру, музеїв, виставок тощо.

Спортивний стиль спрямований на комфорт, одяг забезпечує свободу рухів. Він годиться не лише для занять фізкультурою, а й прогулянок та активного відпочинку.

Топові стилі дитячого одягу

Романтичний одяг створюють для дівчаток. Це сукні з блискітками, повітряні спідниці, ніжні кольори та вишуканий декор. Речі пасують до свята, а одягнені в будній день — привертають до власниці увагу.

Кілька слів на завершення

Виховуючи в дитини почуття смаку, пам'ятайте про базові правила. Вони працюють незалежно від віку:

  1. Цікавтеся тим, що любить син чи донька, та допомагайте реалізувати потенціал. Індивідуальність — це завжди стильно.
  2. Бренд — не головне. Дайте нащадкам зрозуміти: речі створені для людини, а не навпаки. Бірка з назвою популярної торгової марки — ще не запорука гармонійного образу.
  3. Виховуйте естетичні почуття, відвідуйте разом культурні події. Це надихає.

Цікавтеся модою самі, а дитина підтримає.