6 ідей для кухні в малогабаритній квартирі

6 ідей для кухні в малогабаритній квартирі

Кухня - це серце будинку, де збирається вся родина. Тому в невеликій квартирі важливо максимально використовувати кожен квадратний метр.

6 ідей для економії простору

Під час ремонту кухні ви можете скористатися кількома ідеями, які покликані звільнити якомога більше вільного простору та зі зручністю організувати ваш побут.

1. Злиття двох зон

Приберіть перегородку між вітальнею та кухнею. Так ви візуально розширите приміщення, залишивши дві зони - для приготування їжі та для сімейних трапез. Дуже доречним буде кухонний куточок, варіанти якого можна глянути на https://divani-kiev.com.ua/. Більш функціональним рішенням буде куточок зі спальним місцем, це полегшить розміщення на ніч гостей.

2. Вбудована техніка

Технікою, вбудованою у гарнітур, вже нікого не здивуєш. Електроплита, вмонтована в стіл, холодильник як частина стінки - ці прийоми прижилися за рахунок своєї універсальності. Якщо ж частина техніки не вміщається в кухню, використовуйте такий лайфхак: встановіть холодильник або пральну машину в суміжній кімнаті так, щоб на кухні залишалися тільки дверцята в стіні. Так ви звільните місце на кухні, а короб з гіпсокартону, в якому буде захована техніка, буде слугувати поличкою або нішею для стелажів в суміжній кімнаті.

3. Стіл Шредінгера

Досить цікаве рішення для перегородки в стіні - відкидний стіл. Вікно-отвір з'являється завдяки поворотному столику. У закритому стані ви отримаєте перегородку між кухнею і вітальнею, а при відкиданні у вас буде отвір в стіні з двостороннім столом. Можна посадити гостей як з обох боків столу, так і в одній з кімнат.

4. Більше всередині, ніж зовні

Оптимізація простору на кухні

У традиційних кутових шафах з полицями залишається багато невикористаного місця на стику. Цю проблему можуть вирішити полички-каруселі (відділення обертаються на осі) або висувні механізми (полиці розташовуються і в ніші, і на дверцятах). Такі конструкції дозволяють максимально використовувати місце в кутових та бічних секціях.

5. Вище, ще вище

Модульна кухня з полицями до стелі допоможе компактно розмістити все кухонне начиння. До верхніх відділень покладіть те, чим ви користуєтеся найбільш рідко, а до нижніх - предмети першої необхідності.

6. Стіл-півострів

Дозвольте собі відійти від традиційного уявлення про кухню. Замість установки меблів уздовж стін, використовуйте стіл-острів. Для невеликої кухні підійде стіл, приставлений короткою стороною до стіни і з вільним доступом з трьох інших сторін. Така конструкція може поєднувати:

  • - раковину з обробним столом і місцем для сміттєвого бака;
  • - вбудовану плиту і полицями для каструль;
  • - обідню зону з нішами для стільців.