Освітлення як спосіб перетворення приміщення

Освітлення як спосіб перетворення приміщення

Світло вдома впливає на наш настрій, продуктивність та сон. Саме тому освітлення в житлових приміщеннях проектується на етапі ремонту. Правильно сформований світловий сценарій візуально виправить недоліки планування, підкреслить переваги інтер'єру і забезпечить необхідний комфорт.

Види освітлення

Світлодизайн, або мистецтво управління світлом, будується на трьох китах: естетичність, ергономічність та енергоефективність. Умілий дизайнер за допомогою лише світла здатний перетворити непримітний інтер'єр на розкішний, створивши неймовірні ілюзії.

Освітлення ділиться на три основні групи:

  • функціональне. Використовується для вирішення практичних завдань: роботи, читання, відпочинку;
  • загальне. Базове освітлення, яке забезпечує більшу частину світла у приміщенні. Саме цей тип підкреслює основну концепцію інтер'єру;
  • акцентне. Додає родзинку до дизайну. Виділяє певні зони, об'єкти, підкреслює їх красу та неповторність.

Якщо розглядати освітлення з точки зору світлового потоку, він буває прямий, розсіяний, який мінімізує тіні та м'який відбитий. Джерела можуть бути як природні (наприклад, сонячні промені), так і штучні (лампи різного типу). Щоб підвищити освітленість в квартирі, їх комбінують, створюючи комфортні умови для проживання або роботи.

Для штучних джерел краще обирати сучасні моделі, наприклад, в компанії EGLO http://eglo.ua/. Чому? Вони найбільш якісні та ергономічні, а також мають чудовий дизайн. А вже якщо вони світлодіодні, то й зовсім пристойно економлять електроенергію.

Як освіжити інтер'єр

Практично будь-яке приміщення можна розділити на кілька зон. В якійсь частині ми займаємося робочими справами, а в інший насолоджуємося читанням та відпочинком. І нерідко ловимо себе на думці, що не вистачає буквально якоїсь дрібниці, щоб ця частина кімнати стала досконалою. Світловий сценарій відповідає за те, як ми сприймаємо приміщення, чи комфортно в ньому перебувати. Саме він виправляє недоліки і усуває відчуття незавершеності.

Якщо є гостре бажання змінити сприйняття і довершити оформлення, рекомендуємо «пограти зі світлом». Вгамувати спрагу змін допоможе установка додаткових світильників, які можна придбати в цікавих каталогах компанії EGLO http://www.eglo.ua/ru/katalog/. При цьому не потрібно замінювати меблі або затівати грандіозний ремонт.

Нижче представлені маленькі хитрощі, які допоможуть освіжити набридлий дизайн.

Робимо акцент

По-перше, можна придбати шикарну лампу, яка сама по собі буде привертати увагу. По-друге, уважно огляньте: чи любите ви читати в затишному кріслі, яке стоїть у кутку? А ось ця ніша з красивими речами завжди така темна? У вас є піаніно? Знайдіть об'єкт або місце, а потім встановіть там відповідний світильник.

Робимо акцент

Граємо з тінями

Без роздумів викиньте старий торшер з негарним абажуром. На заміну встановіть світильник з ковпаком футуристичної або, навпаки, геометричної форми.

Приховуємо світло

Мета - встановити світильник так, щоб було видно тільки світіння. Таким чином, можна створювати ефект «літаючих» предметів та меблів. Підсвічування по периметру кімнати «розсуне» стіни та «підніме» стелю.

Змінюємо температуру

Світло буває теплим, холодним та денним. Зміна температури допомагає візуально підкоригувати дефекти або недоліки кімнати. Холодний розширює простір, а теплий, навпаки, звужує. І якщо в першому випадку освітлення допомагає сконцентруватися, що важливо для робочої зони, то в іншому - створюється атмосфера затишку.

Використовуємо кольоротерапію

Багатофункціональні світильники, які змінюють колір, є ідеальним варіантом для тих, хто не хоче кардинально змінювати наявний світловий сценарій. Вмикайте блакитний, якщо готуєтеся до сну. Якщо потрібно підбадьоритися, одне натискання кнопки - і релаксуюче зелене освітлення зміниться червоне або помаранчеве, яке бадьорить. Рекомендуємо скористатися димерами - регуляторами яскравості. За їх допомогою дуже легко приглушити або, навпаки, посилити освітлення.

Підсумок

За допомогою одного лише світла коригуються об’єми та кардинально змінюється простір. З'являється динаміка, поділяються зони, виділяються пам'ятки. Вітальні, кухні, дитячі та спальні - всі ці кімнати є відмінними майданчиками для експериментів. Почніть з малого - розділіть простір на зони. Ви відразу відчуєте різницю, і, повірте, вже не зможете зупинитися перед бажанням повністю перетворити приміщення.