Рекомендації з вибору сухого корму для вихованця (собаки, кішки)

Відгуки - не показник якості

Значна частина відгуків пишуться на замовлення. Ставитеся до них критично. Так само як і до відгуків друзів та знайомих. Одній тварині корм може підійти, іншій - ні. Всередині однієї і тієї ж марки є корми різної якості.

Тварини мають різну потребу в поживних речовинах

Хаскі, яка пробігає по 12 км в упряжці, має більш високу потребу в енергії та поживних речовинах, ніж диванний лабрадор. Ігри з вихованцем, активні прогулянки збільшують потребу в кормі на 20-30-50%. Тому якщо собака багато їсть, здорова і худне - варто збільшити порцію.

Для активних собак потрібно вибирати корми з високою калорійністю, вони зазвичай мають приставку "Актив", для диванних - регулярні корми, згідно ваги.

Існують породні корми - для вівчарок, наприклад. Якщо собака здорова, у неї немає проблем з прийомом корму - таку собаку можна годувати і кормом для великих порід. Якщо є типові породні проблеми (дисплазія суглобів, наприклад) - вибирайте спеціалізований корм. До речі, якщо ви ще не знаєте, то якісні корми для собак на будь-який смак, можна придбати тут.

корм для собак

Неможливо нескінченно збільшувати порцію корму для активних собак. Збільшується навантаження на шлунок, знижується перетравлюваність, збільшується вихід фекалій. Знижується ефективність тренувань, бо шлунок постійно повний.

Склад

99,9% ветеринарів, заводчиків і власників не зможуть за складом визначити хороший корм чи поганий. Один і той же рецепт можна зібрати з м'ясних компонентів, з додаванням рослинної сировини і отримати хороший корм.

Вартість корму визначається не його складом, а

  • маркетингом
  • логістикою
  • вітамінними та мінеральними добавками, які використовуються

До 70% в ціні корму на полиці - це накрутки, а не витрати на сировину і матеріали.

На що в складі дійсно варто звернути увагу: на те, який вид м'яса використовується - курка, яловичина і яка рослинна сировина - кукурудза, рис, пшениця... Обирайте те, на що немає алергії у вашого вихованця.

Категорія корму та його поживність

Якщо ви хочете, щоб ваш вихованець був здоровий, обирайте корми середньої цінової категорії. Тобто не найдешевші і не найдорожчі.

Ціна корму залежить від його класу. Для собак преміум продукти зазвичай мають містити 22-24% білка, 8-12% жиру.

Вміст протеїну і жиру теж є мало інформативною інформацію. Під час виробництва корму допускаються відхилення на кілька відсотків, це закладено в технологію. Повноцінність білка неможливо визначити за його вмістом в кормі або кількості м'яса - повноцінність визначається вмістом амінокислот і часто може бути збалансована введенням добавок.

Авторитет виробника

Виробник може поміняти рецептуру кормів не змінюючи при цьому торгову назву. Якщо виробник зацікавлений в збереженні клієнта - то якість корму залишиться на висоті. Читайте форуми або спеціалізовані групи собачників. У них можна знайти розумне зерно. Наприклад, якщо заводчики лабрадорів стали різко переходити на інший корм - то треба принаймні вивчити його склад і думки інших собачників.

Виробник без наукової бази, не має зворотного зв'язку від споживача не може підтримувати якість корму тривалий час.

І на завершення про вибір корму

Тож як визначити, якісний корм чи ні?

Придбайте кількість корму, необхідну собаці на тиждень.

  • Подивіться, чи оформлені фекалії, ковбаскою?
  • Слідкуйте за шерстю - тьмяна шерсть перша ознака нестачі вітамінів.
  • Слідкуйте за масою (Погладшала? Схудла? Зникла талія?)
  • Сходіть до ветеринара і здайте печінковий та нирковий профіль. Якщо все добре - значить корм гарної якості.

Зробіть своїм правилом контролювати здоров'я своєї собаки хоча б раз на пів року. Це позбавить вас від проблем і продовжить життя вихованцеві.