Види матраців та їх характеристики

Види матраців та їх характеристики

Сучасний ринок товарів для повноцінного сну в змозі запропонувати споживачам найширший асортимент матраців різних форм, розмірів, кольорів та конструкцій. Легко і зручно можна купити матрац в інтернет магазині, або знайти в магазинах вашого міста.  Як же не загубитися в цьому різноманітті і підібрати саме той виріб, який буде максимально відповідати вашим вимогам та естетичним перевагам?

Почнемо з того, що всі матраци поділяються на дві основні категорії - пружинні та безпружинні, більш докладно про особливості, переваги і недоліки кожної з них і піде мова далі.

Пружинні матраци

В основі виробів цього типу лежать блоки, які складаються з пружин, в залежності від ряду нюансів конструкції, можуть бути залежними або незалежними.

У першому випадку кожна з пружин з'єднана з сусідніми, що дозволяє домогтися добрих характеристик міцності, відмінної повітропроникності і, що важливо, знизити собівартість матраца.

З числа недоліків, характерних для виробів цього типу, слід виділити так званий «ефект гамака», який серйозно знижує їх ортопедичні властивості.

Головна особливість незалежного пружинного блоку полягає в тому, що кожен з його функціональних елементів розміщується в індивідуальному чохлі і працює автономно. Це дає можливість забезпечити більш високий рівень якості підтримки хребта під час сну, проте помітно збільшує вартість матраца.

Безпружинні матраци

В якості альтернативи згаданим вище блокам пружин у виробах цього типу застосовуються особливі наповнювачі, які можуть мати як натуральне, так і штучне походження. Найчастіше застосовують:

  • Латекс (існує натуральний і штучний його різновиди) - в стані витримувати серйозні навантаження, легко адаптується до анатомічних особливостей людини, яка спить на матраці і так само легко відновлює первинну форму.
  • Кокосова койра - найчастіше, застосовується у поєднанні з іншими типами наповнювачів, оскільки характеризується високим ступенем жорсткості. Належить до числа повністю натуральних, екологічних матеріалів, може похвалитися довговічністю, здатністю чудово пропускати повітря і доступною вартістю.
  • Пінополіуретан - неймовірно практичний гіпоалергенний наповнювач, який обладає високим ступенем пружності та еластичності. Характеризується дуже і дуже непоганим ортопедичним ефектом, однак через пористу структуру активно вбирає вологу і сторонні запахи, тому найчастіше використовується для виробництва бюджетних моделей матраців.