Види тканин для постільної білизни

Види тканин для постільної білизни

Асортимент постільної білизни в магазинах сьогодні величезний. Білизна, з яких тканин підходить для щоденного використання, а який комплект краще купити в подарунок? Опис різних видів тканини допоможе вам зробити правильний вибір.

Різних видів тканин, насправді дуже багато і ми розглянемо найбільш популярні з них, а якщо ви вже визначилися і бажаєте придбати комплект постільної білизни в Україні, то просто перейдіть за посиланням.

Бавовняна постільна білизна - найпопулярніша і від того, найпоширеніша.

100% бавовна. Це найпоширеніший матеріал у виробництві постільної білизни; бавовна більш практична ніж льон та дешевше за шовк. Використовується як чиста бавовна, так і волокно у складі змішаних тканин. За типом плетіння волокна і способу його фарбування розрізняють кілька тканин на базі бавовни: ситець, батист, сатин, фланель та ін. Бавовняна постільна білизна не б'є струмом, не ковзає, не липне до тіла, з нею комфортно у будь-який час року.

Ситець. Так називається мереживна легка або набивна бавовняна тканина. Ситцева постільна білизна, зазвичай, недорога і підходить для щоденного використання, але не обладає високою зносостійкістю. Зазвичай з ситцю виготовляється дитяча постільна білизна (малюк з неї швидко виростає).

Сатин. Сатинова постільна білизна виробляється з легкої бавовняної тканини, яка складається з кручених ниток подвійного плетіння. Від того, наскільки сильно скручена нитка залежить ступінь блиску сатину: таким чином виготовляється глянець-сатин. А за допомогою ниток з ворсом створюють більш щільний та теплий сатин-оксамит (ідеальний для зими). Сатин витримує 200-300 прань. Сатинова постільна білизна дешевша ніж шовкова, але все ж вважається дорогим різновидом.

Сатин гарний, приємний на дотик, майже не мнеться.

Бязь. З бязі роблять як подарункові, так і повсякденні комплекти постільної білизни. Матеріал щільний, більш жорсткий, ніж ситець або сатин, витримує велику кількість прань.

Дамаст. Традиційний дамаст - це бавовняна тканина з блискучим орнаментом, який створюється за рахунок атласного переплетення. В Європі подібна тканина виготовляється за спрощеною технологією фабричним способом і має назву «жакард». Сьогодні подібним способом виробляють як натуральні, так і синтетичні тканини - вони довговічні і не дорогі.

Білизна з дамаста ошатна, довговічна і недорога.

Перкаль - дуже щільна бавовняна тканина (зазвичай використовується для парашутів та вітрил). Перкаль для постільної білизни досить тонка, злегка оксамитова, добре зберігає тепло, але разом з тим «дихає».

Фланель. Це м'яка, теплозберігаюча тканина на основі бавовни, вкрита тонким ворсом. Ідеальна для використання в міжсезоння. З мінусів: білизна на основі фланелі швидко «скочується».

Виробники постільної білизни комбінують тканини під час виготовлення деяких виробів. Наприклад, чохол-простирадло, який не промокає, для дитячого матраца, виготовляють з 100% бавовни та фланелі.

Лляна постільна білизна

100% льон. Лляна постільна білизна вважається елітною. При вирощуванні льону (на відміну від бавовни) не проводиться обробка пестицидами. Отже, лляну білизна можна вважати екологічною. Особливо, якщо надавати перевагу небіленому та нефарбованому льону, на який не впливали хлоровмістними препаратами. В Україні лляна білизна хоча і є, але коштує недешево. Льон підходить для будь-якого часу року. З недоліків: легко мнеться, погано піддається прасуванню.

Батист - дуже тонкий різновид лляної або бавовняної тканини. З батисту шиють дорогі подарункові комплекти, прикрашені вишивкою або мереживом. З мінусів: батист витримує всього 50-70 прань.