Як почистити фіаніти

Як почистити фіаніти? Що робити, якщо красивий срібний кулон з фіанітом потемнів? Як почистити кільце з фіанітом, щоб воно блищало як нове? Ми розповімо про правила догляду за цими каменями, а також про те, як уберегти прикраси від потемніння ...

Що таке фіаніт?

Що таке фіаніт?Названий фіаніт був на честь Фізичного інституту Академії наук СРСР (ФІАН), де він був синтезований 1970 року. Ця назва (фіаніт) практично не використовується за межами колишнього території колишнього СРСР.

За кордоном частіше використовують інші назви: джеваль, даймонсквай та цирконій. У ряді випадків, найчастіше під час перекладів з іноземних мов, фіаніт називають цирконієм або цирконом, що створює певну плутанину, бо фіаніт та циркон - це різні мінерали, а цирконій - взагалі не мінерал, а хімічний елемент (сріблясто-білий метал ).

Блиском та грою світла фіаніти поступаються лише алмазам, перевершуючи при цьому всі інші камені. Неозброєним оком відрізнити дрібні фіаніти в ювелірному виробі від дрібних алмазів досить складно. Фіаніт важчий від більшості інших дорогоцінних, напівкоштовних та штучних каменів, в тому числі й діаманта, а ребра ограненого фіаніту трохи закруглені, що також відрізняє його від діаманта.

Як повернути блиск фіанітів

Всі прикраси потребують турботи, періодичного догляду та уваги господині, особливо прикраси з камінням - раз на місяць їм необхідна чистка. Тому, щоб фіаніт блищав, доглядати за ним потрібно регулярно. Але виникає питання: чим чистити фіаніти, і які засоби будуть дійсно повертати каменю блиск, не завдаючи шкоди?

Чистка фіанітів не являє собою нічого надприродного. Через притаманну каменю міцність та твердість, його можна без всяких побоювань чистити будь-яким зі способів, який вам сподобався. Отже, фіаніти ... як чистити?

1. Найпростіший спосіб - періодично віддавати їх на чистку до ювелірного салону. Під руками майстра прикраси миттєво знаходять втрачений блиск.

2. Ще одне просте рішення - придбати професійні засоби з догляду за ювелірними виробами. Для фіанітів чудово підходять як рідкі миючі засоби, так і спеціальна паста. Також в ювелірних салонах Вам запропонують щітки, з якими догляд за прикрасами стане ще простішим.Як почистити фіаніт

3. Для чищення фианітів у домашніх умовах чудово підійде будь-який мильний розчин або звичайна зубна паста. Вироби чистяться щіткою, а потім поліруються до блиску м'якою фланелевою тканиною або шматочком вати.

4. Найпопулярнішим способом чищення ювелірних виробів, аксесуарів з камінням та біжутерії залишається нашатирний спирт - його розводять в ємності з водою в пропорції 1: 6 і на 3 години занурюють прикраси у розчин. Якщо виріб вимагає глибокого чищення, його можна залишити на 12 годин, після чого промити водою і насухо витерти м'якою серветкою.

Обравши один з цих способів, Ви надовго продовжите життя своїм улюбленим прикрасам.

 

Головне пам'ятайте - коли носите аксесуари з каменями, намагайтеся оберігати їх від кремів, знімати при митті рук, бо головний ворог прикрас - це мило і косметика, саме вони заважають прикрасам красиво мерехтіти на сонці.