Як обрати зручне та красиве ліжко?

Повноцінний нічний відпочинок залежить в першу чергу від ергономічного та якісного ліжка. Такий елемент меблювання не тільки впливає на працездатність та хороший настрій людини, але і здатне наповнювати інтер’єр спальні затишком та приємною атмосферою. Щоб ліжко повністю виконувало свій функціонал, як по практичних, так і естетичних характеристиках, важливо правильно підійти до його вибору.

Базові характеристики ліжок

В першу чергу ліжко оцінюється по розмірах. Популярними вважаються півтораспальні та двоспальні варіанти, з шириною в 160 і 200 см, які підходять для однієї особи та пари відповідно.

Також критерієм, який впливає на якість ліжка, являється матеріал, з якого виготовлено каркас. Він може бути:

  • Дерев’яним.
  • Металевим.
  • Із ДСП чи МДФ.
  • Комбінованим.

Дерев’яні ліжка ідеально підходять для створення затишної атмосфери. Це можливо не тільки за рахунок красивої та неординарної текстури матеріалу, але й завдяки запаху натурального дерева, який достатньо довго зберігається. Він заспокоює і налаштовує на відпочинок.

Ліжка із металу можуть прикрашатись художньою ковкою, а також покриватись позолотою чи хромом. Такий декор додає інтер’єру солідності і гармонічно вписується в сучасний та мінімалістичний дизайн.

ДСП та МДФ вважаються доступною альтернативою дерев’яним меблям. Вони гарно піддаються обробці, що пояснює широкий асортимент форм та додаткового декору.

Комбіновані варіанти виконуються з кількох матеріалів одночасно. Це додає незвичайного вигляду, і дозволяє створити в спальні бажану обстановку, яка гармоніює з будь-яким стилістичним оформленням.

Рекомендації по вибору ліжок в залежності від габаритів спальні

В процесі підбору ліжка варто враховувати зовнішній вигляд кімнати, та її розміри. Грамотне поєднання відтінків, форми та інших меблів дозволяють візуально збільшити простір та позбутись відчуття тісноти чи пустоти.

Для малих спальних кімнат підійде ліжко, виконане в пастельних тонах, з однорідною поверхнею та ніжками. Останній елемент забезпечує додаткове циркулювання повітря, і дозволяє зберігати під меблями речі, що звільняє від необхідності облаштування комода.

У великих приміщеннях ліжко можна поставити в центрі кімнати, зробивши його основним акцентом в інтер’єрі. Навколо актуальним буде розташування тумбочок та комодів для різних речей. І в такому випадку можна сміливо обирати контрастні кольори.