Як почистити одяг від катишок та ворсинок

Як почистити одяг від катишок 

Волосся домашніх тварин, пил тощо – впливають на зовнішній вигляд одягу

Ворсинки та катишки на одязі – поширена проблема, з якою стикаються практично всі. Найчастіше на одязі катишки утворюються внаслідок неправильного догляду. Крім цього, несприятливо впливають на зовнішній вигляд одягу такі фактори:

 1. Постійне носіння речей.
 2. Прання за неправильного температурного режиму.
 3. Сушіння за невідповідної температури.
 4. Пил у квартирі (будинку).
 5. Шерсть свійських тварин тощо.
 6. Натуральний матеріал. Як правило, найбільше недоліків є на натуральній тканині.
 7. Використання миючих засобів для одягу, які мають агресивний склад.
 8. Нитки нещільно скручені. Тут йдеться про в'язані вироби.
 9. Сильне тертя. Наприклад, одяг треться пахвами або з сумкою.

На жаль, особливо добре катишки видно на чорному одязі. Виглядає це не естетично, некрасиво і неохайно. Не завжди є можливість позбавитися причин появи ворсинок і катишок, тому потрібно вміло боротися вже з наслідками.

Існують ефективні способи, які дозволяють позбутися катишків у процесі догляду за одягом або вже під час виявлення такої неприємної проблеми. Ворсинки, отримані в ході прання на одязі, з'являються через дрібні нитки, осілий пил і т.д. Крім цього, у кишенях можуть залишатися шматочки матерії. Накопичуватись можуть ворсинки і в сушарці, фільтрах пральної машини.

Майже кожен з нас проходив таку ситуацію, коли ми діставали випрані речі з пральної машини, а вони були вкриті частинками ворсу, пуху. Деколи здається, що катишки залишаться на одязі назавжди, особливо на темних відтінках. Проте, катишок можна легко позбутися, скориставшись простими правилами.

 • Фільтри використовуйте з мікроволокна, щоб збирати в сушарці пух.
 • Скористайтеся спеціальним валиком, перш ніж вийти на вулицю. Він не тільки ефективно прибере катишки, але й позбавить одяг від волосся.
 • Використовуйте лезо чи бритву. Цим способом слід користуватися максимально акуратно, оскільки можна пошкодити тканину і порвати її.
 • Скористайтеся липкою стрічкою або скотчем для того, щоб з одягу зібрати ворсинки.
 • Скористайтеся манікюрними ножицями. Цей варіант є актуальним для невеликих ділянок одягу.
 • Необхідно також акуратно видаляти дефекти для того, щоб не порізати тканину.

Додайте кондиціонер для білизни до сушарки. Однак тоді потрібно буде після кожного разу використання сушарки, чистити фільтр. У будь-якому випадку, перед використанням цього способу, слід уважно вивчити інструкцію до сушарки.

Найпоширеніший варіант – валики для чищення одягу

Найпоширеніший і найбільш ефективний варіант позбавлення від ворсинок і катишок – це валик для чищення одягу. Цей пристрій відрізняється своєю зручністю використання. Вони застосовуються для дієвого чищення від шерсті тварин, ворсу, а також дрібного сміття. Валики актуальні для використання на одязі, в салоні машини, для очищення м'яких меблів.

Якщо Ви хочете придбати якісний і дуже зручний виріб, тоді краще віддати перевагу валикам для чищення бренду Фрекен БОК. Подивитися можна за посиланням – https://sfera.ua/ru/brand/frekenbok. Валики користуються попитом, оскільки мають масу переваг, а саме:

 1. Листи клейкі, що значно спрощує експлуатацію валика, чого не скажеш про прямі форми листів. Шари відокремлюються досить легко.
 2. Зручна пластикова ручка. Загалом, валик можна, як залишити вдома, підвісивши за допомогою спеціального отвору, так і кинути в сумку.
 3. Наявність захисної кришки, яка запобігає забрудненню валика.