Як правильно вибрати плитку для підлоги

Як правильно вибрати плитку для підлоги

Керамічна плитка відома вже не одну сотню років. За час свого існування вона постійно вдосконалювалася і зараз представлена  на ринку численними моделями, які відрізняються не лише зовнішнім виглядом, але й технічними показниками. Пересвідчитися в цьому ви можете завітавши до магазину товарів для обробки plitka.ua. Як же вибрати плитку за такого розмаїття?

Основні технологічні показники, на які слід звернути увагу, при виборі плитки:

Позначки для плитки

  • твердість. Вона оцінюється за шкалою Мосса в діапазоні від 1 (твердість тальку) до 10 (твердість алмазу). Твердість плитки для підлоги має бути не менше 7 балів.
  • зносостійкість. Cтупінь зносостійкості керамічної плитки визначається за методом PEI і має відповідати III-IV класу.
  • ступінь водопоглинання. Вимірюється у відсотках і має становити не менше 4. Існує класифікація за класами: від 1 (для сухих приміщень) до 3 (для приміщень з підвищеною вологістю). Очевидно, що плитка для підлоги у ванній кімнаті має належати до 3 класу.
  • опір ковзанню. Цей показник позначається буквою R і має становити не менше 9 балів. Для підлоги у ванній кімнаті рекомендується матова та шорстка плитка.
  • стійкість до хімічних впливів (інертність). Маркування АА свідчить про те, що плитка максимально стійка. Найменш стійкі вироби мають маркуванняя D.

Вибирати плитку слід дуже уважно. Зазвичай вся потрібна інформація написана на упаковці:

  • ступня на чорному тлі свідчить про приналежність до плитки для підлоги;
  • сніжинка означає стійкість до морозу;
  • ступня на заштрихованому тлі свідчить про підвищену зносостійкість;
  • повторення однієї з позначок свідчить про підвищений рівень того чи іншого показника.

Важливо усвідомлювати, що неправильно підібрана плитка або плитка низької якості може тріснути від раптового удару або розколотися під дією електричного нагріву (при використанні системи теплих підлог). Добра керамічна плитка визначається навіть неозброєним оком - на ній не має бути відколів, тріщин та подряпин. Слід також звернути увагу на зворотний бік плитки, так звану «подушку». Вона має бути гладкою, колір глини повинен бути натуральним, коричневим. Кожен виріб повинен мати чіткі розміри і правильні кути. Якщо поверхня вкрита глазур'ю, то вона має бути нанесена рівномірно, без підтікань.

Плитка для підлоги

Що стосується кольору, то зараз пропонується безліч відтінків, серед яких кожен знайде собі покриття до душі. Основна модна тенденція - це колекційна плитка. Більшість виробників випускають плитку для стін та для підлоги однієї тематики і колірної гами. В інтер'єрі таке поєднання виглядає стильно і органічно. Виробники все частіше пропонують плитку, яка імітує різні поверхні: дерево, шкіру, текстиль, шпалери, мозаїку, мармур тощо.

Що стосується питання про кількість, то тут не достатньо лише площі приміщення і кожної окремої плитки. Важливо врахувати спосіб укладання, сорт плитки та товщину швів.