Все про мусові торти: рецепти, склад, прикраса

Мусові торти це торти, які відносяться до сучасних десертів, що увійшли до українського кондитерського світу з Європи.

Мусові торти мають складатися з наступних шарів: основа, мус, начинка, покриття (дзеркальна глазур або велюрове покриття). Також як окремий шар може додаватися (за бажанням) хрусткий шар, або крамбл.

Мусові торти

Основа мусових тортів

В якості основи використовується бісквіт на горіховому борошні (джоконда, дакуаз, муале): з мигдаля, фундука або фісташок. Ніжний та повітряний бісквіт Емануель, який інколи доповнюється ягодами, різноманітні шоколадні бісквіти з какао, подвійним шоколадом тощо.

В якості основи в мусовому торті ще можуть бути:

  • будь-який вид класичного бісквіту: з медовим смаком, ванільним чи шоколадним;
  • пісочне тісто: шаблі, бризе, сюкре;
  • оригінальні бісквіти: бісквіт брауні, на горіховому борошні (джоконда, дакуаз, муале): з мигдальних горіхів, фундука або фісташок;
  • повітряний бісквіт під назвою Еммануель з ніжним смаком, який інколи доповнюється ягодами.

Мус

Варіантів мусу безліч, але стандартними є шоколадні муси з різних сортів шоколаду: білого, темного та молочного, зі збитих вершків.

Також бувають муси на основі:

  • вершкового сиру;
  • італійської меренги;
  • горіхової пасти.

Для отримання додаткових смакових ноток, до мусів додають пюре з фруктів та ягід, цедру з цитрусів та сік з них, а також досягають потрібного аромату, використовуючи прянощі: шавлію, м'яту, тархун, базилік, розмарин.

Мусові торти: начинка

Фруктові або ягідні начинки, різні за густотою та текстурою. Конфі – желатинова подрібнена начинка з однорідною структурою без ягідно-фруктових частинок. Компоте - начинка з відчутними шматочками. Кулі - ніжніша однорідна начинка, яка нагадує жельований ягідний соус.

Хрумкий шар мусових тортів

Хрумкий шар - це найбільш пікантна частина торта, вона здатна перевтілити ваш десерт і урізноманітнити текстуру. Це може бути вафельна крихта, крустилат, крамбл, праліне, нугатин або штрейзель.

Мусові торти: покриття

Завершальним етапом створення мусових тортів є покриття. Вкривають такі торти дзеркальною глазур'ю (її також називають Глясаж) або мікроскопічними шоколадними крапельками під назвою шоколадний велюр. Дзеркальна глазур має глянсову поверхню і вона дійсно може слугувати дзеркалом. Шоколадний велюр характеризується дрібним оксамитовим виглядом покриття, дивлячись на яке виникає бажання доторкнутися.

Декор мусових тортів

Прикрашають ці десерти зазвичай свіжими ягодами, квітами (живими або сублімованими), сусальним золотом та сріблом, а також декором з шоколаду. Або ж формують декор за допомогою зміни форми торту та кольору глазурі.

Оскільки торти мусові дуже витончені, слід бути обережними з прикрасами, потрібно витримувати міру і не переборщити. 

Рецепти мусових тортів

Нові рецепти, які вам сподобаються: