Як правильно зберігати монети

Сьогодні багато людей займаються нумізматикою та формують у себе вдома колекції монет. Для одних це просто хобі, для інших – вигідна інвестиція, для третіх – пам'ять про минуле, відвідувані країни. Але в будь-якому випадку потрібно дотримуватися загальних рекомендацій, щоб ваші монетки не стали непридатними, не втратили декоративного вигляду. Початківці нумізмати нерідко зберігають свої цінності у звичайних пластикових контейнерах або шкатулках. Це докорінно неправильно.

По-перше, монети можуть пошкоджуватися від контактів одна з одною. На них з'являються подряпини та інші артефакти. Також деякі метали можуть вступати в реакцію при контакті один з одним, завдяки чому поверхня вкривається корозією, патиною, тому так не рекомендується робити. Зверніть увагу, що все це призводить до зниження вартості вашої колекції. До речі, якщо вас цікавить скупка монет, радимо звернутися до Ocenka Pokupka. Там працюють професійні нумізмати, які запропонують максимальну суму за ваші цінності.

Як правильно зберігати монети

Як правильно зберігати

Найкраще придбати для цього спеціалізований альбом. Він коштує недорого, продають такий товар практично повсюдно. Якщо у вашому населеному пункті альбомів немає, завжди можна замовити через інтернет. Варіанти відрізняються один від одного кількістю сторінок, способами вкладки та експозиції, обкладинками та іншими особливостями. Існують спеціальні моделі альбомів для монет певних серій. Наприклад, для тих, які присвячені війні чи певним подіям.

Альбоми мають кілька вагомих переваг:

  1. Кожна монета ізольована. Завдяки цьому вона не пошкодиться, не змінить колір з часом.
  2. Монету можна розглянути з обох боків, не виймаючи з альбому. Листи в них зазвичай робляться прозорими (з полімерних матеріалів).
  3. На одній сторінці можна розташовувати монети за певними ознаками. Наприклад, за кольором, країною, роками випуску та ін. Це дозволяє зручно каталогізувати їх.

Також до плюсів відноситься і те, що альбоми можна зберігати на полиці. Вони мають тверду обкладинку, тому виглядають як звичайні книги.

Як правильно укладати монетки

Як правильно укладати монетки

Перше, що слід запам'ятати: працюйте з ними в рукавичках. Справа в тому, що сучасні монети, які мають покриття з гальваників або латуні, дуже чутливі до жиру, який міститься на шкірі. Якщо просто брати їх руками, то через якийсь час на поверхнях з'являться відбитки пальців, і колекційний виріб буде повністю зіпсований.

Очевидно, що якщо до колекції додається монета, яка була в обороті, на ній вже є шар жиру. Багато нумізматів рекомендують обробляти поверхні ацетоном або спиртом. Але не поспішайте слухати подібні поради. Якщо ви вивчали хімію, то, напевно, знаєте, що ацетон є фотокаталізатором для міді. Простіше кажучи, використовувати його в денний час (при світлі) не можна. Інакше на поверхнях може з'явитись зелений наліт, який буде складно вивести.

Ацетон слід використовувати або за спеціального освітлення, або протирати монетки в темряві. Також слід брати склади, які повністю відповідають ГОСТу 1974 року. Перевірити якість ацетону можна досить легко. Нанесіть його на чисте прозоре скло і підпаліть. Будьте обережні! Якщо після завершення горіння на поверхні немає сажі, масляного нальоту або залишків, перед вами якісний продукт. Якщо є, то не можна використовувати його.

Деякі нумізмати перед укладанням "консервують" монети. Робити це можна, але лише за умови, що ви використовуєте спеціалізовані склади, які захищають поверхню від окиснення. Не треба намагатися покрити їх лаком. Це безнадійно зіпсує екземпляр.