Алеопатія - корисне сусідство рослин

 з прикладами

Що таке алеопатія

Ченці з часів середньовіччя працьовито вирощують на своїх монастирських грядках різні овочі, ароматичні та цілющі трави, із задоволенням доглядають за плодовими кущами і деревами. За ці довгі роки вони накопичили безцінний досвід благотворного впливу на сусідні одина з одною рослини. Або не благотворного.

У далекій Америці індіанці також знали про позитивний або негативний вплив різних культур, висаджених на одній грядці: в ряд висаджували кукурудзу, яка піднявшись, захищала своїм «прозорим» листям паростки гарбузів, які ростуть з краю грядки. Гарбуз же своїм листям, як парасолькою, притіняє грунт від прямих сонячних променів і «гальмує» бур'яни, даючи піднятися  кукурудзяним стеблом ніжним паросткам бобів. Боби ж, в подяку за опору і захист, збагачували грунт азотом.

Що таке алеопатія

Область аграрної науки, яка вивчає і кваліфікує взаємодію рослин між собою, пряму чи непряму і отримала назву аллеопатія. Звичайно, важливим є і якість посівного матеріалу, саме тому ми радимо купувати насіння на сайті dobrodar.com.ua, але розумна сумісність рослин теж чимало впливає на врожайність.

У Стародавній Греції відзначали «шкідливий» вплив запаху капусти на врожайність винограду. У наш час допитливі німці з'ясували, що редиска прекрасно почуває себе між кущами квасолі, треба тільки посадити редиску тижні на 2 раніше, щоб вона встигла зійти та зміцнитися, поки фасолька не ​​прикриє її своєю тінню. Вигода обопільна: редиска виростає не червивою і не уражається мушкою, а квасоля, в свою чергу, визріває великою, без підгнилих коренів.

Практично всі посадки відчувають себе незатишно поруч з волоським горіхом, багато з них можуть просто загинути. Барбарис та калина «не люблять» своїх сусідів, якщо вони не належать до їх виду. Непрості відносини і у вишні з чорною смородиною: вони взаємно відторгають подібне сусідство.

Сумісніть рослин

Сумісніть рослин

А ось горобина, груша та малина дуже люблять «поговорити» між собою під легкий вітерець, і чудово почувають себе в тісному сусідстві. Яблуня відторгає дружбу картоплі, зате зростаюча в її пристовбурних колах настільки надокучлива городникам кульбаба, виділяє велику кількість етилену, який яблуня із задоволенням використовує для прискорення дозрівання плодів. Ароматичні трави (шавлія, петрушка, валеріана та ін.) добре впливають на всі коренеплоди-овочі, роблячи їх більш здоровими та прискорюючи їх дозрівання. Але одна з одним петрушка і кріп дружити відмовляються. Виправити становище може цибуля, посаджена упереміш з цими травами, вона прекрасно їх «втихомирює».

Аллеопатія уважно стежить за тим, як здійснюється цей вплив: через летючі речовини, які виділяються листям і квітами рослин, і через коріння, які виділяють в грунт величезну кількість водорозчинних органічних сполук

Отже, щоб зробити сад і город єдиним «живим» організмом, треба правильно підбирати «пари», і поєднання різних видів рослин. Якщо все зробити «як треба», скориставшись порадами алеопатів, то врожайність можна підвищити до 2-х разів, не несучи особливих витрат ані спеціальними підживленнями, ані «протруєннями», ані за часом!