Вибираємо вазон для кімнатних квітів: 3 основних правила

Вибираємо вазон для кімнатних квітів

Спробуйте уявити квартиру або будинок, де немає жодної живої кімнатної квітки? Хіба можна назвати приміщення затишним? Навряд. Зовсім не важливі вид і розмір рослин. Колючі кактуси, розлогі фікуси з величезними листям, квітучі бегонії, троянди або фіалки - всі вони прикрашають будинок і роблять його комфортним. Любов до квітів - приємна «хвороба» і хобі практично кожної жінки. Напевно, ви не раз чули розповіді про кактус, «який нарешті зацвів», або про надзвичайно красиві нові орхідеї.

Щоб рослини відчували себе комфортно, радували око, потрібно підібрати їм відповідний «будинок». На ринку є варіанти на будь-який смак і розмір. Як же підібрати підходящий? Який горщик взяти для невеликого кактуса, а який - для величезної драцени, яка майже дістає до стелі?

Правило №1: вазон або кашпо

В чому різниця між ними? Призначення вазона (горшка) – посадка кімнатної рослини. Головні вимоги до нього: практичність, зручність і наявність спеціальних отворів на дні. Це унеможливість застій води, вірогідність загнивання кореневої системи, розвитку бактерій, грибів, які можуть привести до втрати рослини. Через отвори потрапляє вода, якщо квітка потребує "нижнього поливу". Вазони в Києві можна знайти будь-яких розмірів, починаючи від крихітних і закінчуючи величезними, об'ємом в кілька десятків літрів.

Що стосується кашпо, то їх призначення - декорування непоказних горщиків. Це просто красива оболонка. У них немає отворів для вентиляції кореневої системи, тому кожен раз після поливу доведеться зливати зайву воду. У магазинах можна знайти подвійні кашпо. Це відмінний варіант для розміщення на підставках.

Правило №2: визначення розміру

Як зазвичай ви вибираєте горщики? За принципом «чим більше, тим краще»? Напевно, ви помічали, що рослини після пересадки перестають цвісти, гинуть. Вибір вазона - дуже відповідальне завдання, до якого потрібно ставитися уважно. Більшість рослин відчувають себе цілком комфортно в невеликих горщиках. Якщо «крихіток» пересадити до величезних вазонів, то радувати своїм цвітінням, наприклад, бальзаміни, фіалки, пеларгонії точно перестануть. Як підібрати правильний горщик? Проведіть візуальну оцінку. Якщо пересадки потребує висока рослина з розлогими листям, можна сміливо брати об'ємний вазон. Для мініатюрних фіалок підійдуть невеликі варіанти. Формула, за допомогою якої можна «вирахувати» об'єм вазона, виглядає так:

  • висота горщика до висоти рослини - 1: 3;
  • діаметр горщика до висоти рослини - 2: 3.

Якщо вибираєте ємність для квітів, які можуть похвалитися швидким зростанням, придбайте варіант на 3-4 см більше попереднього. Плануєте розділити кореневу систему на 2 або 3 частини? Беріть стільки ж вазонів, але меншого об'єму.

Правило №3: кераміка VS пластик

Фразу «очі розбігаються» можна застосувати не тільки до вибору розміру. Що краще: пластик чи кераміка? Розглянемо обидва варіанти. Пластикові моделі легкі, недорогі, стійкі до механічних пошкоджень. Їх можна швидко переставити в інше місце за необхідності, вони легко миються, швидко висихають. Керамічні виробляють з екологічних матеріалів. Вони створюють ідеальний мікроклімат для росту і розвитку рослин. Крім того, вони часто стають ще однією окрасою інтер'єру.

Дотримуючись цих правил, можна легко вибрати нові «житла» для ваших кімнатних улюбленців