Найулюбленіші страви українців: сало і горілка

 Здавна українці полюбляють їсти борщ із салом, вареники і випивати до хорошої вечері чи обіду горілочку. Саме сало і вареники ввійшли у меню міжнародної кухні. Прихильність до горілки завжди була у козака-запорожця, який, за словами народної української пісні «сам п’є, сам гуляє». За свідченням сучасника Богдана Хмельницького на прийомі у гетьмана на стіл подавали «миску з горілкою, і її черпали ложками ще гарячу». Улюбленою стравою Тараса Шевченка був борщ, затовчений салом. В бідних українських сільських родинах сало завжди любили їсти з цибулею, редькою, хріном і чорним хлібом. Це давало енергію для тяжкої фізичної праці. Український народ інтуїтивно відчував і розумів, що йому потрібно. Що ж відбувається наразі…

Смачне сало та його калорійність

Згідно із соціологічними дослідженнями 45% сучасних українців люблять борщ, 18% − вареники із сиром, картоплею, вишнями, полуницею; холодець, котлети, ковбаси – 14%, а от сало люблять спробувати майже всі. Цікаво, що такі уподобання спостерігаються у осіб без вищого освітнього рівня і із збільшенням віку. Молоді люди  більшу перевагу віддають європейській кухні. Часте споживання алкоголю нині поволі нівелюється і замінюється поглинанням різноманітної інформації та поліпшенню добробуту своєї родини. І все ж ….

Сало, горілка і калорії

         Якщо ви заглянете ось сюди: https://www.tablycjakalorijnosti.com.ua/stravy/salo, то побачите, що сало – це висококалорійний продукт (896ккал) (не дивно, що його так любили і люблять українські селяни). Але,  незважаючи на таку високу калорійність, в ньому містяться надзвичайно корисні поживні речовини, які так вдало поєднані, що засвоюється воно організмом набагато легше, ніж інші продукти. Звичайно велика кількість тваринних жирів, холестерин( якщо сала їсти багато) погано діють на організм, але білки, вітаміни А, Е, D, С, В, РР, магній, фосфор, калій, натрій, цинк, залізо, селен, марганець, мідь, кальцій – це своєрідна «кладова» здоров’я. А арахідонова кислота, яка є у складі сала, необхідна для вироблення важливих гормонів. Тому лікарі вважають, а дієтологи підтверджують, що користь цього продукту у свіжому вигляді і в невеликій кількості не принесе шкоди організму. Денна норма сала повинна складати біля 50 мг.

Калорійність горілки

         Калорійність горілки навряд чи буде турбувати людей, які ведуть здоровий спосіб життя і навіть помірне вживання міцних алкогольних напоїв не сприятиме гладшанню. Хоча у 100 мл горілки міститься 234 ккал, вона не приносить великої користі, крім того, що вбиває деякі бактерії. Але регулярне вживання горілки, та ще й у великій кількості надзвичайно шкодить організму і сприяє виникненню різних захворювань (цукровий діабет, гіпертензія, інсульт) і не може не позначитися на вазі. Етиловий спирт, який є основою напою, перетворюється в організмі в ацетальдегід. Така хімічна сполука є дуже активною і токсичною, впливає на всі біохімічні та функціональні процеси в організмі. Калорійність напою варіюється залежно від його міцності, наявність цукру суттєво збагачує його процентний вміст  вуглеводами, які швидко і легко засвоюючись організмом, відкладаються жировим прошарком і саме там, де цього не хочуть українські жінки, − на животі та у верхній частині тулуба.

Людина - соціальна істота, і саме  сьогоднішнє українське суспільство сприяє розвитку психологічного напруження, виникненню стресів, підвищеного ритму життя. І парадоксальним є те, що саме у соціумі інколи людина залишається самотньою. Часто саме помірне вживання алкоголю дещо покращує ситуацію, але, як трактують британські і китайські вчені, навіть помірне споживання алкоголю підвищує кров'яний тиск і сприяє виникненню інсульту( факти оприлюднені в науковому журналі «The Lancet»).