Як вибрати суші та роли: хитрощі, лайфхаки, рекомендації

Суші та роли – це ціла філософія, яка не забороняє їсти страву руками, за незвичайними за смаком та сервіруванням делікатесів краще вирушити до гарного ресторану, або замовити доставку додому, просто вбивши в пошук суші Дніпро, суші Київ і т.д., та обрати найбільш зручний та надійний заклад. Смачною стравою буде якщо тільки всі інгредієнти якісні.

Перш ніж розбиратися як вибирати суші та роли, потрібно зрозуміти у чому різниця між ними. Суші – це грудочка рису, а зверху можуть бути різні інгредієнти: тунець, лосось, копчений вугор, восьминіг чи креветка. Роли - це суші з рису, загорнуті в морські водорості.

Як вибрати суші та роли

Як вибрати та на що потрібно звертати увагу, перш ніж купити або з'їсти суші?

Дівчина їсть роли

Якщо ви вирішили поласувати в кафе або замовити суші додому, то перш ніж з'їсти продукт уважно вивчіть, що вам продали:

  • Насамперед оцініть у делікатесі рибу. Вона не має бути тьмяною, завітряною, липкою або злиплою, також не має містити плівки.
  • Запах. Якщо є різкий запах риби, то швидше за все це зіпсований продукт. Також не має бути різкого запаху оцту, що теж свідчить про несвіжість продукту або порушення технології приготування.
  • Рис. Він не повинен розвалюватися. Якщо таке трапилося, то була порушена технологія варіння рису, або суші були приготовлені заздалегідь, і вони стояли в холодильнику.
  • Креветки та вугор. Теж перевіряйте на запах, він має бути не нав'язливим, а роли чи суші з їх приготуванням не дешевими.
  • Ціна. Морепродукти, риба та звичайно крабове м'ясо найдорожчі інгредієнти. Якщо вартість ролів невелика, а в складі вказана м'якоть членистоногих, то всередині точно буде імітація у вигляді крабової палички. Під час складання сетів завжди застосовують свою математику, яка завжди буде вигідна тією чи іншою мірою для продавця.
  • Овочі. Також потрібно перевірити на свіжість. Якщо, наприклад, рол з авокадо та шматочок плоду потемнів, то готували страву дуже давно і суші краще повернути на касу. Овочі не мають бути підсушеними та завітряними.

Як вибрати продукти для приготування суші вдома?

Набір суші

Одним із головних інгредієнтів приготування суші є риба. У сушах вона переважно використовується свіжа, тому так важливо не помилитися при її виборі. Під час вибору охолодженої риби найважливішим є запах, він має бути свіжим і приємним, викликати асоціації з «морем». Якщо запах бентежить, це перші дзвіночки звернути увагу, отже, риба не свіжа. Якщо ви купуєте заморожений продукт, дуже важливо дивитися на кількість льоду. Якщо рибу багато разів розморожували та заморожували, то в упаковці буде багато льоду. Колір риби буде блідіший за звичайний, така риба не підійде, оскільки багаторазова заморозка вбиває її смак і порушує структуру волокон. Найкращий варіант — прозора, герметична упаковка, на якій присутній стікер на упаковці. Де зазначений термін придатності та решта інформації про продукт. Для того, щоб відрізнити якісну рибу від неякісної, її потрібно порівняти.

Порівняння риби

При натисканні пальцем на тушку у свіжій рибі ямка зникне швидко, а в несвіжій вм'ятина залишиться.

Свіжа риба

Не свіжа риба

Також на несвіжій рибі можуть бути затемнення або міститися червонувато-коричневі плями.

Плями на рибі

Подивіться на колір риби, свіжий лосось має бути рожевим або помаранчевим, але занадто яскравий колір свідчить про присутність барвників.

Тунець теж має видавати приємний, свіжий запах. Його колір залежно від сорту може змінюватись від світло-рожевого до червонувато-коричневого.

Для якісно приготовлених суш необхідна якісна основа. Основою для суші є рис, для суші підходять тільки клейкі сорти. Клейкість рису надає крохмаль, якого багато в круглозернистых сортах. Якщо ви шукаєте рис у магазині, то дивіться примітку на упаковці «для суші». Крохмалю в них так багато, що видно його не озброєним поглядом.

Врахуйте, що з іншими сортами рису довгозернистим, коричневим, червоним суші приготувати неможливо, цей рис розсипається і у вас швидше за все вийде паелья з морепродуктами.

Рис

Усі роли загортаються у водорості «Норі», які запресовані у тонкі листи.

Водорості Норі

Вони поділяються на наступні види:

  • «Gold» це найдорожчий та найбільш якісний сорт, вони темно-зеленого або майже чорного кольору із золотим відблиском, еластичні та найсмачніші.
  • «Сільвер» трохи менш високої якості.
  • «Red» та «Green» найдешевші, тому і смакові якості посередні. За кольором вони найсвітліші.

За самостійного приготування суші вам знадобляться спеціальні набори. Їх можна придбати як у спеціалізованому магазині, так і в інтернет-магазині.

Набір для суші

Цей продукт допоможе вам зробити смачні та професійні суші з різними формами, такими як серце, прямокутник, квадрат та квіткиа.

Для тих, хто тільки новачок у цій справі, можна вибрати простий набір.

Простий набір для суші

Ну і звичайно ж після приготування власними руками, смачного та красивого делікатесу, потрібно у красивому японському стилі приступити до трапези, а в цьому вам допоможе набір, виконаний у традиційному стилі Японії.

Набір для сервірування суші

Маркетингові хитрощі, які застосовують ресторани під час продажів суші.

Хитрощі ресторанів суші

1. Два замовлення за вартістю одного.

Замовивши 2 набори суші та ролів, другий обійдеться вартістю в копійку. Акцент ставиться на кількісні продажі, тобто сет збирається, чергуючи з популярних ролів із менш популярними, щоб їх реалізовувати.

2. Імітація.

Жарт суші

У складі вказано м'ясо краба, а за ціною дешевий рол, тож всередині делікатесу точно використовували імітацію крабового м'яса, тобто крабові палички.

3. Сет за привабливою ціною.

Це не обов'язково пастка, але найчастіше це рекламні хитрощі! У наборі сетів кількість ролів і кількість інгредієнтів, така сама, як і в поштучних ролах. Акцент ставиться на кількісні продажі, тобто або сети збираються де більше топових видів рол, чиї продажі високі, для того щоб збільшити кількість продажів, або чергують популярні роли з менш популярними, щоб їх також реалізовувати.

4. Діти – такі ж клієнти, як і дорослі.

Дитина їсть суші

І найчастіше їхня думка для батьків є вирішальною при виборі, наприклад, ресторану чи кафе, в якому продають суші. Тому багато ресторанів приділяють багато уваги послугам та розвагам, уподобанням та смакам дітей. Оскільки задоволена дитина – запорука лояльності її батьків.

Вирішивши замовити суші, скористайтесь нашими порадами. Смачного!