Спорт як засіб для зняття стресу

Стрес невідступно переслідує людство, призводячи до тяжких захворювань. Водночас люди намагаються йому протистояти, здебільшого використовуючи фармакологію, і забувають, що практично будь-який вид фізичних вправ може діяти як засіб для зняття напруги. Достатньо лише вибрати вид спорту до душі та підібрати відповідне спорядження, яке пропонує інтернет-магазин Алло. Ось вісім видів фізичної активності, які можуть підвищити енергію та зняти стрес.

Спорт

Високоенергетична діяльність

Переваги аеробних вправ, таких як біг, танці й катання на роликових ковзанах, включають збільшення частоти серцевих скорочень. Коли ваше серцебиття прискорюється, ваше тіло виділяє ендорфіни, природні опіати, завдяки яким ви відчуваєте себе добре без побічних ефектів. Такі вправи допомагають відчувати себе краще фізично та психічно. Однак обов’язково проконсультуйтеся з лікарем перед початком будь-яких високоінтенсивних тренувань.

Йога

Йога, чудова дисципліна для зняття стресу, включає серію статичних та динамічних поз, або поз, у поєднанні з глибоким диханням. Практика для розуму і тіла, йога може посилити природну реакцію розслаблення й привести вас у здоровий баланс. Якщо ваша головна мета – зняття стресу, то займайтеся щадною йогою або йогою для початківців — популярні заняття «силової йоги» можуть бути занадто інтенсивними.

Пілатес

Серія контрольованих рухів і вправ на килимках, названа на честь їхнього творця Джозефа Пілатеса, призначена для розвитку вашої сили, гнучкості та витривалості. Усе це робить пілатес анаеробною (на відміну від аеробної) дисципліною, та ефективним засобом проти стресу. Пілатес також тонізує ваше тіло, що допомагає вам добре виглядати й почуватися краще. Ви можете відвідувати заняття в студії пілатесу або в тренажерному залі, чи використовувати Youtube  та домашнє обладнання, якщо ви віддаєте перевагу самостійним заняттям.

Бойові мистецтва

Ще один ефективний спосіб позбутися розчарування і напруги – це практикувати бойове мистецтво. Є з чого вибрати: крав-мага, карате, дзюдо, таеквондо тощо. На додаток до фізичної активності бойові мистецтва мають інші переваги – вони навчають самодисципліни, а методи самозахисту, які ви вивчаєте, додадуть вам впевненості у собі.

Командні види спорту

Один із найкращих способів вписати фізичні вправи у свій графік — зібрати друзів/сім’ю та організувати гру у волейбол, баскетбол чи футбол — лише три варіанти з багатьох. Займаючись командними видами спорту, ви отримуєте подвійну дозу ліків від стресу: ви не тільки розважаєтеся з близькими людьми, а і виділяєте ендорфіни. Вправи з друзями або колегами також можуть спонукати вас докласти зусиль, щоб залишатися конкурентоспроможними.

Заходи на свіжому повітрі

Біг на довгі дистанції, їзда на велосипеді, бігові лижі та інші види активного відпочинку забезпечують зміну обстановки та дозу свіжого повітря, що може допомогти очистити ваш розум. Крім того, на відкритому повітрі, як-от гори, велосипедна доріжка чи парк поблизу, можна приємно провести час. Прекрасні краєвиди, особливо навесні та восени, можуть підняти настрій та урізноманітнити тренування.