Вибираємо кросівки для тенісу - корисні поради

Як вибрати кросівки для тенісу

Зрозуміло, що для високих спортивних досягнень, у багатьох видах спорту необхідним є якісне оснащення. Теніс не є винятком, хороше взуття для такої рухомої гри є дуже важливою складовою. Кросівки мають бути зручними, міцними і якісними, тенісне взуття має цілий перелік особливостей, інакше всі б грали у повсякденному взутті або в лижних черевиках.

Але кросівки для великого тенісу існують, до того ж жіночі, як, наприклад ось тут, відрізняються від чоловічих.

Основні параметри, які враховуються при виборі кросівок для гри у великий теніс

Перш за все, визначається приналежність власника - чоловічі, жіночі чи дитячі кросівки. Враховується час року, форма стопи, характер грунту на корті, має значення виробник взуття. Залежно від типу покриття корту виробники роблять кілька видів підошви:

  • для грунту підошва робиться дрібною ялинкою, з глибоким протектором 70-100% глибини на товщину шару;
  • для харду протектор у формі ялинки не глибокий;
  • для трав'яного покриття на підошві розташовані дрібні шипи у великій кількості;
  • на килимовому покритті використовується рівна підошва.

Залежно від форми стопи кросівки підбираються так, щоб нога не бовталася і не перетискалася, ступня і підйом стопи мають розміщуватися комфортно, підошва вільно гнутися.

Дитячі кросівки для тенісу вимагають особливої уваги, задники мають бути в міру жорсткі і в міру високі, щоб забезпечити фіксацію, підтримку ступні та щиколотки. Зверніть увагу на наявність спеціальної вставки всередині черевика на підошві, між носком і п'ятою. Вставка виконує роль амортизатора під час стрибків та різких пересувань, коліна запобігають струсів. Це дозволяє з легкістю витримувати навантаження в процесі тривалої гри.

Кросівки мають бути виготовлені з дихаючого матеріалу, бажано мати як мінімум дві пари кросівок, для холодної пори року та літнього періоду. Не варто економити на взутті для тенісу, не купуйте взуття невідомих, маловідомих виробників сумнівної якості. В іншому випадку ви ризикуєте не тільки якістю гри, комфортом, можливо навіть здоров'ям і не забувайте, що скупий платить двічі, перед першою грою обов'язково трохи розносіть нові кросівки.