Електробайк – потужний транспорт майбутнього

Електровелосипеди в Україні

Електробайк став справжнім проривом у світі велосипедної техніки. А чи знаєте ви кому належить ідея створення такого велосипеда, чому він краще звичайного байку та які види представлені на українському ринку?

Що таке електробайк та коли він з’явився?

Велосипед з електродвигуном представляє собою вид механічного транспортного засобу, який рухається з використанням електродвигуна та сили м’язів. При цьому електропривід може частково або повністю забезпечити інтенсивний рух транспорту. Електровелосипед відрізняється від звичного нам байка наявністю трьох допоміжних елементів: акумуляторної батареї, електродвигуна та контролера.

Конструкція першого електроприводу була захищена двома патентами. Патент з США належить ідеї облаштування транспортного засобу електродвигуном постійного струму (1895 рік). Пізніше в 1899 році Джоном Шнепфом була запропонована модель приводу для заднього колеса. Модернізовані варіанти з’являються з 1930 року. Попит на електровелосипеди почав зростати з 1992 року, саме тоді розпочалося масове їх виробництво компанією Zike. Зараз світове виробництво перевищує кількість 30 млн штук на рік.

Електробайк в Україні

Переваги електротраспорта

В українському законодавстві велосипеди на електричній тязі нічим не відрізняються від звичайних байків. Купуючи велосипед з електромотором ви, по суті, отримуєте звичний двоколісний транспорт, на якому можна їздити парками, вело доріжками, як в місті, так і поза ним. Пробки завжди можна об'їхати узбіччям, а за необхідності і обійти тротуаром. До основних переваг сучасного велосипеда на електротязі відносяться:

  • Рішення проблем з фізичним навантаженням при їзді в місті.

  • Незалежність від заторів і пробок на дорогах.

  • Висока швидкість, яка залежить від потужності двигуна.

  • Легка вага і можливість зберігання на балконі.

  • Проста електрична система і надійність.

  • Відсутність негативного впливу на навколишнє середовище та людей.

  • Низький рівень шуму.

  • Не потрібно реєструвати такий вид транспорту, отримувати на нього права.

  • Можливість підзарядки у будь-якому зручному місці

Переваги електричних велосипедів

Ще одним плюсом такого транспорту є висока маневреність. Можна вільно маневрувати в щільному трафіку без обмеження. Велосипед – це не лише засіб пересування, але й доступний і універсальний тренажер. Сучасні велосипеди з електричним приводом слабо відрізняються від "м'язових моделей", дозволяючи відчути всю красу саме покатушок і самостійного педалювання. Діставшись на роботу на "моторі", поїздку назад можна перетворити на інтенсивне тренування, а зекономлений час витратити на спілкування з сім'єю, хобі або навчання.

Розвиток індустрії електробайків

Велосипедний ринок розвивається досить інтенсивно, не стоїть на місці й індустрія електровелосипедів, на які останнім часом зростає попит. Електричні двигуни стають потужнішими, ефективнішими, а батареї все більш компактними і місткими. На українському ринку вже представлені електробайки всіх цінових категорій і видів - від простих моделей для прогулянок до професійних велосипедів з двома амортизаторами і швидких шосейників. Вибрати електровелосипед по душі й по кишені стає все простіше, а з регулярним зростанням цін на паливо і проїзд у громадському транспорті, економні, електробайки стають не примхою, а цілком реальною альтернативою іншим видам транспорту.