Як працює посудомийна машина

Як працює посудомийна машина

Один з найбільш затребуваних побутових приладів в сучасному господарстві - посудомийна машина, яка здатна істотно полегшити життя будь-якій людині або сім'ї.

Величезна пропозиція посудомийок на ринку від провідних виробників побутової техніки дозволяє вибрати агрегат на будь-який смак і розмір гаманця. При цьому багато покупців запитують про те, як влаштований апарат та принцип його роботи. Розуміння того, як працює посудомийна машина знадобиться вам також, якщо вона вийде з ладу. Наприклад, однією за найбільш затребуваних запчастин для посудомийки є імпелер (купити можна тут - https://master-plus.com.ua/posudomoyka/impeller/) і варто хоча б приблизно розуміти що воно таке і для чого.

З чого складається посудомийна машина

Посудомийна машина може бути вбудованою, коли її корпус зашивається кухонними панелями, або стояти окремо.

Виглядає пристрій зсередини наступним чином: основна частина машинки - металевий прямокутний бак, усередині якого і відбувається мийка посуду.

Найчастіше він виготовлений з нержавіючої сталі, тому машина і здатна витримати вплив води та миючих засобів. Дверцята агрегату розташовані фронтально і відкриваються в більшості випадків горизонтально.

Зверніть увагу: дверцята посудомийки обладнані гумовою прокладкою по всьому периметру, що гарантує захист від протікання води з бака в процесі роботи.

Далі, практично будь-яка мийка має дві розташовані один над одною висувні корзини, які заповнюються посудом. Також додається пластиковий стакан з відсіками для складування столових приладів - ножів, ложок та виделок.

На передніх дверцятах розташовані дозатори для миючого засобу, який випускається у формі спеціальних таблеток або рідкого мила. Майже всі моделі також оснащені невеликим контейнером для засобу, що пом'якшує воду.

На верхній панелі розташовані спеціальні коромисла, призначені для розпилення мильної води, а на нижній панелі - фільтри з дрібною сіткою для збору залишків їжі.

Звертаємо увагу: посудомийка підключається до електромережі, гнучкими шлангами до системи водопостачання для надходження води і до каналізації для скидання стоку.

Як користуватися посудомийною машиною

Принцип роботи посудомийної машини

Для тих, хто не знайомий з процесом і не знає, як мити посуд в машині, пропонуємо невеличкий екскурс.

Для початку необхідно підготувати посуд для завантаження в мийку, для чого з нього потрібно видалити залишки їжі.

Після цього предмети завантажуються до кошиків, великі предмети до нижнього, дрібні до верхнього на спеціально призначені для них місця. Потім в дозатори або контейнери поміщається миючий засіб, вибирається потрібна програма і, якщо необхідно, то ставиться таймер часу запуску.

Відповідно до обраної програми агрегат автоматично запускає алгоритм обраної дії.

Візьміть на замітку: в деяких випадках рекомендується попереднє замочування посуду для видалення присохлих шматочків їжі. Подібний режим передбачений у багатьох моделях, коли посуд піддається окропленню водою і залишається в такому стані на деякий час.

Після замочування запускається процес мийки за встановленим програмою алгоритму. Після процесу мийки здійснюється полоскання, зовсім як при роботі пральної машини. Полоскання запускається з метою повного видалення миючого засобу з посуду. Далі слідує сушка. В кінцевому результаті виходить чистий і сухий посуд.

Зауваження майстра: всі рекомендації з вибору програм та миючих засобів, а також опис роботи внутрішніх складових, завжди наводяться в інструкціях з експлуатації апаратів.

Порядок роботи посудомийки

Цикл роботи самого пристрою складається з декількох описаних вище етапів.

Під час запуску програми відбувається викид таблетки миючого засобу у внутрішній бак, і одночасно з цим відбувається подача води під тиском і її розпорошення з трубок у верхній та нижній частині машини.

Вода розчиняє миючий засіб, далі відбувається її циркуляція і розпорошення за допомогою розташованих на верхній панелі імпелерів (розбризкувачів). Вони обертаються і розподіляють воду в різних напрямках для більш ефективного видалення забруднень з посуду.

Після закінчення повного циклу миття вода разом з миючим засобом і змитими забрудненнями зливається до стічної труби.

Після чого настає цикл полоскання: проточна вода надходить з тих же трубок та імпелерів, які рівномірно розподіляють воду для гарантованого змиву миючих засобів.

Після закінчення етапу полоскання вмикається етап сушіння посуду, який може бути проведений по-різному. Посуд може висохнути сам, без додаткового впливу. У деяких агрегатах є додаткова функція обробки потоком повітря, приблизно так як при сушінні феном.

Варто зазначити: деякі виробники пропонують машини з можливістю часткового завантаження і запуском відповідного циклу. Функція реалізована, щоб користувач не «збирав» брудний посуд, а міг вимити невелику його кількість в разі потреби.

В процесі роботи посудомийки можна відкрити дверцята, щоб подивитися час, який залишився до закінчення циклу, проте виробники не рекомендують відкривати машинку до закінчення роботи. Після того, як процес завершиться, апарат сповістить про це власника, видавши звуковий сигнал.