Класифікація підйомників для автомобіля

Підйомник для авто - тип обладнання, який найбільше використовується на автосервісі або станції технічного обслуговування. За його допомогою полегшується процес доступу до основних вузлів транспортного засобу з метою діагностики, ремонту або повної заміни. Від різновиду та якості пристрою залежить комфорт та безпека його використання, та продуктивність роботи майстрів.

Конструктивні особливості підйомників

В асортименті сучасних виробників представлено багато видів пристроїв. Їхня конструкція визначає, які саме операції можна виконувати за допомогою конкретного типу підйомного обладнання.

Які бувають підйомники для авто

Різновиди автопідйомників:

  • Одностійкові – складаються з однієї колони, яка мінімізує кількість займаної площі, та забезпечує мобільність агрегату. За їх допомогою підйом авто відбувається за пороги чи колеса.
  • Двостійкові – оснащені двома стійками з доповненням у вигляді кронштейнів, які можуть повертатися до 180 градусів. Здійснюють підхоплення автомобіля за піддомкратні майданчики, а за рахунок доповнення у вигляді рами підлоги можуть встановлюватися на нерівних основах.
  • Чотирьохстійкові - являють собою платформу з чотирма колонами. Така конструкція підходить для обслуговування вантажних автомобілів та сільськогосподарської техніки, а також для проведення процедур, пов'язаних із розвал-сходженням коліс.
  • Ножичні – відрізняються паралелограмною конструкцією, яка функціонує на гідравлічному приводі. Встановлюються як у заглибленні трапів, так і без них і є доповненням до стендів регулювання розвал-сходження.
  • Плунжерні – оснащені підйомними кронштейнами з вертикальним заглибленням гідроциліндрів у підлогу. Застосовуються під час виконання загально-сервісних робіт, пов'язаних із прийманням та здаванням автомобіля.

Класифікація підйомного обладнання також здійснюється за типом приводу. На автосервісах використовують пневматичні, електромеханічні та електрогідравлічні підйомники.

Види підйомників для авто

Пневматичні пристрої працюють за рахунок стисненого повітря, яке піднімає платформу. За функціонування електромеханічних агрегатів відповідає пара гвинт-гайка. Рушійною силою електрогідравлічного обладнання є електроенергія, яка забезпечує високу швидкість та плавність роботи.

Під час вибору підйомників для авто необхідно враховувати тип автомобілів, які обслуговуються, і передбачуване навантаження на автосервіс. За надання широкого спектру послуг краще придбати кілька видів пристроїв.