Найдавніші селфі в історії

Cлово "selfie" було винайдено в 2002 році австралійським користувачем Інтернету. А вже 2013 року Оксфордським словником англійської мови селфі було оголошено "Словом року". Однак історія фотопортретів майже така ж стара, як і історія фотографії, і методи їх зйомки колись були справді дивовижними.

Selfie - це тип автопортрету у формі фотографії, найчастіше зроблений за допомогою телефону, планшета чи цифрової камери. Селфі зазвичай зображують лише обличчя. Таке зображення характерне соціальним медіа (Facebook, Twitter, Instagram), оскільки воно найчастіше публікується там. Ера фотографій, записаних на плівку та розроблених у фотографа, минула. Швидкий розвиток технології вніс свої корективи. А як все починалось?

Перші селфі в історії

Роберт Корнелій, 1839 рік

Перші селфі в історії

Зображення американського хіміка та піонера фотографії Роберта Корнелія вважається найстарішим фотографічним автопортретом в історії. Він зняв кришку об'єктива і хвилину сидів перед камерою, перш ніж знову прикрити її. Ось так у жовтні 1839 р. У Філадельфії було створено перше селфі в історії людства і одночасно першу вдалу портретну фотографію людини. На звороті своєї праці Корнелій розмістив красномовний підпис: "Перший світлий образ в історії". Злі язики коментують, що він міг хоча б зачісуватись перед тим, як зробити історичну фотографію.

Невідома жінка з едвардських часів, близько 1905 року

Невідома жінка з едвардських часів, близько 1905 року

Одне з найцікавіших і найперших селфі - фотографія жінки, яка дивиться в дзеркало, зроблена нею камерою Kodak Brownie No. 2. Пристрій, виготовлений компанією Eastman Kodak в 1901-1935 роках, сприяв величезному зростанню популярності фотографії, яка перестала бути областю лише для професійних фотографів. Єдине, що відомо про невідому жінку, це те, що вона жила за часів короля Едуарда VII і була великим любителем фотографії, про що свідчить її велика колекція фотографій.

Джозеф Байрон, 1909 рік

Джозеф Байрон, 1909 рік

Джозеф Байрон, англійський фотограф і засновник фотостудії Byron Company на Манхеттені, любив фотографувати себе. Він залишив після себе колекцію фотографій, яку розповсюдив в Інтернеті його правнук, письменник і фотограф Том Байрон. Серед них можна побачити фотографію з 1909 року та групові селфі з фотографами-друзями: Піром Макдональдом, Теодором Марсо, Поп Коремом та Бенджаміном Фалеком за грудень 1920 р.

Станіслав Ігнацій Віткевич, 1912–1913

Станіслав Ігнацій Віткевич, 1912–1913

Станіслава Ігнація Віткевича легко можна вважати піонером селфі серед поляків. Відомий насамперед як письменник та художник, Станіслав дуже захоплювався фотографією, з якою охоче експериментував. Хоча знаменитий «Кілька автопортретів» 1917 року насправді, швидше за все, це портрет, створений у петербурзькій портретній студії, багато справжніх автопортретів Віткаці збереглися. Особлива пристрасть Віткевича до фотографування себе настала в 1912–1913 рр., коли він думав, що він на порозі божевілля. Фото з 1913 року під назвою "Колапс при лампі" було продано на одному з антикварних аукціонів за 135 000 злотих.

Велика княгиня Анастасія Ніколаєвна Романова, 1914 р.

Велика княгиня Анастасія Ніколаєвна Романова, 1914 р.

Першим відомим представником королівської родини, який зробив селфі, була Анастасія, дочка російського царя Ніколая II. У жовтні 1914 року велика герцогиня стояла перед дзеркалом і за допомогою Kodak Brownie захопила своє відображення. Вона додала фотографію до листа, адресованого батькові-цареві: «Я сфотографувала себе, дивлячись у дзеркало. Це було важко, бо мої руки тремтіли». Цікаво, що це не єдине селфі Анастасії, яке зберіглося. Через рік вона переконала старшу сестру Тетяну зробити спільну фотографію в дзеркалі.

Психологічні аспекти селфі

Дивлячись на історичні приклади, селфі - не новинка, але в наш час зросла кількість людей, які, обожнюючи свій імідж, діляться своїм зображенням з кожним. Це - те, як ми виглядаємо, куди і з ким їдемо: таким чином ми будуємо свій імідж, збільшуємо свою видимість, зміцнюємо бренд.

Ми живемо у світі засобів масової інформації, який називається "соціальним". Дивлячись на власні портрети, ми стаємо представниками покоління selfie, тому давайте робити селфі з друзями, а не лише фотографувати самого себе.

У більшості в галереї смартфона знайдуться фото, де вони фотографують самих себе. Це і розв’язання проблеми “хочу фото і не хочу чіплятись до перехожих”, і можливість зафіксувати емоції “тут і зараз”. Технічний аспект теж відіграє чималу роль. Для любителів селфі Самсунг розробив смартфон Galaxy A8 зі здвоєною фронтальною камерою (16 Мп + 8 Мп). З іншими характеристиками цієї можелі пропонуємо ознайомитись за посиланням https://shop.kyivstar.ua/Samsung-SM-A530FZVDSEK.html.