Комп'ютерно-письмовий стіл: що треба враховувати перед покупкою

Якщо робоче місце має бути обладнане зручним комп'ютерно-письмовим столом, треба уважно його обирати, адже від цього залежить ваш комфорт і настрій. Особливо важливо враховувати різні параметри, якщо комп'ютером користуються діти.

Комп'ютерно-письмові столи

Як правильно обирати і використовувати комп'ютерний стіл

Перед покупкою слід визначити місце для установки столу: воно повинно бути досить просторим — таким, щоб дозволяло вільно переміщувати крісло і в сидячому положенні не перебувати до столу впритул.

Монітор потрібно розташовувати так, щоб сонячне світло не потрапляло на нього — це створює відблиски і псує зір. При цьому мінімальна відстань від очей до монітора має становити 50 см.

Висоту стільниці необхідно підлаштовувати під ваш зріст. Вона обчислюється за формулою «зріст в см х стандартну висоту столу (75 см) / cередній зріст (для чоловіків 175 см, жінок 162 см)».

Варто звертати увагу і на різновид меблів:

  • кутовий комп'ютерний стіл зі стелажем ідеальний для зонування кімнати;
  • прямий підійде не тільки для тривалої роботи за комп'ютером, але і для письма, малювання, підготовки до шкільних уроків і студентським семінарів;
  • комп'ютерні столи маленького розміру (стійки) найбільш зручні при короткочасній роботі за ноутбуком;
  • конструкція з надбудовою економить простір, тому її вигідно використовувати в невеликому приміщенні.

Оптимальною вважається стільниця висотою 75-80 см, коли її край знаходиться на рівні трохи вище пупка людини, а ноги розташовуються під кутом 90 градусів.

Правильне положення ліктів і кистей рук при роботі на клавіатурі — параллельно стільниці. Крім того, вони не повинні бовтатися, оскільки це веде до швидкої втоми.

Часті помилки при виборі столу

Не враховується специфіка діяльності власника. Ретельно обміркуйте, для чого вам потрібен комп'ютерний стіл і скільки часу ви збираєтеся за ним проводити. Якщо у ваші плани входить не тільки використання комп'ютера, але і робота з документами, паперами, хорошим варіантом стане комп'ютерний стіл з полицями, секціями і просторою стільницею.

Помилки при купівлі комп'ютерно-письмових столів

Не порівнюються габарити столу і площа місця для установки. Нагадаємо, що стіл повинен розміщуватися так, щоб залишалося достатньо простору для пересування стільця (крісла). Не зайвим буде передбачити і можливість розширення робочої зони (наприклад, за допомогою мобільних тумб).

Щоб комп'ютерний стіл справно служив вам довгі роки, основну увагу звертайте не на ціну, а на функціональність, максимальний комфорт і повну відповідність вашим потребам. Однак існують вироби, що поєднують в собі високу якість, практичність і економічність.