Особливості та типи оверлоків

Оверлок це швейне обладнання вузького цільового призначення, найголовніша функція якого полягає в обробці країв тканинних матеріалів за допомогою так званого еластичного шва. Завдяки цьому забезпечується естетична привабливість різних предметів одягу, а також їхня довговічність.

Крім того, після обробки оверлоки виконують обрізання тканини, створюючи рівний зріз. Сьогодні вони входять до переліку обов'язкових пристроїв для оснащення швейних цехів, а також активно використовуються в ательє, які працюють на індивідуальні замовлення клієнтів.

Обладнання представлено агрегатами з різними експлуатаційними характеристиками великої кількості торгових марок. Наприклад, у спеціалізованому інтернет-магазині «Швейний Світ» є оверлоки Brother та інших торгових марок, що дозволяє зробити оптимальний вибір залежно від наявних завдань та будь-яких інших умов.

Які бувають оверлоки

Різновиди обладнання

На відміну від традиційної електромеханічної або електронної швейної машини, будь-який оверлок відрізняється здатністю виконувати багаторядкові шви. Найчастіше такі агрегати застосовують для обробки тканинних зрізів невеликої щільності. Проте існуючий вибір дозволяє підібрати оптимальне обладнання до будь-яких матеріалів. Крім того, у процесі роботи оверлоки використовують одразу кілька ниток.

Можна виділити 3 основних види обладнання, а саме:

  • Чотирьохниткові. Такі агрегати використовують одну з ниток для створення посиленого позначного рядка, який може мати оригінальний зовнішній вигляд. Він виконується за допомогою додаткової голки. Як правило, ці машини застосовуються з метою обробки легкого трикотажу та деяких нетканих матеріалів з незначною щільністю. Також вони підходять для блокування зрізів так званих сипких тканин та створення виворітних швів. Затребувані для пошиття спецодягу, сумок та автомобільних чохлів.
  • Коверлоки. Таке обладнання призначене для створення плоских швів за серійного виробництва виробів з еластичних матеріалів. Більшість цих агрегатів оснащуються функцією регулювання ширини зрізу, а також здатні виконувати ажурний шов.
  • Автоматичні. Швейні пристрої цієї категорії отримали свою назву завдяки наявності в їхній конструкції пристосування для автоматизованої заправки ниток. Крім того, вони можуть самостійно подавати матеріал у робочу область, вибирати оптимальну щільність стібків залежно від типу тканини та швидкість прострочки. Однак за потреби це обладнання може використовуватися і в ручному режимі.

Як вибрати оверлок

До класу оверлоків іноді відносять розпошивальні швейні агрегати. У їх конструкції може використовуватися від двох до п'яти голок, що дозволяє виконувати більше десяти різних варіантів прострочки. Однак їх найчастіше купують для виготовлення предметів одягу невеликими партіями, оскільки вони не призначені для експлуатації у режимі 24/7.

Як вибрати оверлок

Під час підбору цього швейного обладнання необхідно приділити увагу трьом основним факторам. Це:

  • Кількість ниток. З метою періодичного застосування цілком підійде агрегат з 3-4 голками, проте для серійного виробництва трикотажних виробів потрібні більш функціональні пристрої.
  • Наявність транспортера диференціального типу. Саме від цього компонента оверлока багато в чому залежить зручність його використання. Виконати правильний та довговічний еластичний шов без нього здатні лише досвідчені швачки.
  • Якість збирання. Цей фактор визначає довговічність обладнання, його ремонтопридатність та вартість обслуговування.

Загалом сучасний ринок пропонує досить великий вибір оверлоків, що дозволяє підібрати оптимальну модель для швидкої та якісної обробки будь-яких тканин.