Особливості та види пневматичних коліс

Особливості та види пневматичних коліс

Пневматичні колеса відрізняються м'якістю ходу і легкістю пересування нерівними і складними поверхнями: піском, гравійним покриттям. Вони легко долають перешкоди у вигляді насипів, бордюрів, рейок або порогів. Повітря в камерах забезпечує амортизаційний ефект, тому хід стає плавним та рівномірним. На сьогоднішній день пневматичні колеса активно витісняють метало-гумові. Саме їх встановлюють на різні види транспортних засобів і пристосувань.

Експлуатаційні переваги пневмоколеса

Причина популярності і затребуваності таких конструкцій в їх практичності. Ця якість виражається наступними властивостями:

  • широкі можливості вибору коліс в різному конструктивному виконанні;
  • зниження негативного впливу на покриття для підлоги;
  • м'якість пересування.

В основному ці якості обумовлені специфікою будови. Еластична шина і повітряний прошарок не тільки роблять хід більш плавним, але й знижують шумовий ефект. Однак під час використання важливо захищати пневматичні колеса від проколів і порізів, зіткнень з гострими предметами, щоб продовжити їх експлуатаційний ресурс.

Короткі технічні характеристики пневмоколес

Пневматичні колеса складаються з трьох основних елементів: камери, шини з протекторним малюнком та диска. Ширина їх складає 50-150 мм, в залежності від конструкції. Тиск у шинах може варіюватися від 2 до 7 бар.

Диски оснащуються підшипниками: кульковими або роликовими. Перші більш витривалі, здатні забезпечити більшу вантажопідйомність. Роликовими підшипниками в основному комплектують колеса для транспортного обладнання, вони менш схильні до великих навантажень. Диски бувають металевими (сталевими) і з пластмаси. Залізні конструкції більш затребувані завдяки їх надійності та витривалості до навантажень. Однак колеса з пластиковими дисками дешевше. На легке транспортне обладнання частіше обирають саме такі моделі.

Пневмоколеса не бояться вологи, агресивного зовнішнього середовища, вони стійки до кліматичних чинників. Діапазон робочих температур -20- + 50 градусів. Показник середньої вантажопідйомності візків з пневмоколеса становить приблизно 100-300 кг.

Основні види пневматичних колес

Пневматичні колеса випускаються в різних конструктивних варіантах. До основних різновидів відносяться наступні моделі:

  • Без опор, оснащені пластиковим або сталевим диском та шарикопідшипником.
  • З кріпильним майданчиком та поворотною або неповоротною основою.
  • Без опор, зі сталевим центром та цільною гумою.

Колеса з поворотною системою зручні при переміщенні нерівностями, в негоду. Вони мають підвищену маневреність, транспортні засоби, обладнані ними, слухняні в управлінні. З неповоротною системою - характеризуються антивібраційними і поглинаючими удари властивостями. Під час пересування забезпечують низький опір. Їх використовують для транспортного обладнання високої вантажопідйомності, яке застосовують для переправи великовагового вантажу прямою траєкторією і без виляння.

Безопорні пневмоколеса кріпляться на вісь. Вони розрізняються за типом маточини: симетрична або несиметрична. Показник середньої вантажопідйомності таких моделей: 100-230 кг.