Плюси та мінуси тонування скла автомобіля

Тонування автомобіля має безліч переваг. Крім відбиття сонячних променів практично на 100% та підтримки комфортної температури в салоні, тонування скла авто https://vitavto.kiev.ua/services/tonirovka-stekol/ здатне захищати водія та пасажира на передньому сидінні під час аварії, запобігаючи утворенню дрібних осколків.

Переваги та недоліки тонування автомобіля

Плюси і мінуси

Для початку варто приділити увагу позитивним якостям тонування.

  • Тонувальна плівка на авто дозволяє зберігати прохолоду всередині машини влітку, а взимку - берегти тепло.

    Салон практично неможливо переглянути зовні, тому ваше майно буде надійно захищене від крадіжки.

  • Відбиття сонячних променів та захист від шкідливого ультрафіолетового випромінювання.

Крім переваг, тонування автомобіля має певні недоліки.

Наприклад, погіршення огляду: якщо перебрати з рівнем тонування, водій може відзначити погіршення видимості на дорозі. Крім того, часто у автовласників з тонованим склом виникають проблеми під час техогляду.

Види тонувальних плівок

Тонувальну плівку класифікують за рівнем світлопропускання, способом нанесення або функцій - розглянемо основні варіанти, які користуються найбільшою популярністю.

  • "Хамелеон". Це атермальне покриття фіолетового відтінку з переливами, яке мінімально впливає на видимість та забезпечує відмінний огляд у сонячну погоду.
  • Металізована плівка. Вона здатна відбивати сонячне світло, а також має слабке світлопропускання, завдяки чому її найчастіше наносять лише на задні стекла авто. Саме покриття складається з полімеру, на який наноситься шар металу (з зовнішньої або внутрішньої сторони).
  • "Інфініті". Такі вироби мають металеве напилення лише з зовнішнього боку, і навіть можуть вкриватися різними комбінаціями чи сплавами. Відмінною рисою є покращена видимість водійського огляду.
  • "Карбон". Універсальне покриття, яке не вигоряє на сонці, його застосовують не тільки для обклеювання скла, але й для покриття частин кузова або салону. «Карбон» не створює відблисків, а також доступний у різних варіаціях: матеріал може мати різне призначення та дизайн.

Рівень світлопропускання тонувальної плівки

Переваги тонування автомобіля

При виборі важлива товщина наклейки в мікронах і відсоток світла, яке пропускається. Найтемнішими вважають плівки з рівнем світлопропускання 5%. Вони створюють сильне затемнення, завдяки чому їх прийнято наносити лише ззаду. Те ж саме можна сказати і про плівки 15-50% - обклеювати ними лобове скло незаконно, оскільки вони мають вкрай низьку світлопроникність.

Для застосування на передньому склі відмінно підійде плівка з рівнем світлопропускання 75%. Вона лише трохи змінює відтінок поверхні і допомагає зберегти в салоні прохолоду.

Однак навіть цей вид покриття може не підійти деяким машинам - якщо ви плануєте використовувати його на лобовому та бічному склі, варто попередньо виміряти їх показники світлопроникності.