Вибір кондиціонера: на які характеристики треба дивитися

Вибір кондиціонера: на які характеристики треба дивитися

Напередодні літнього сезону люди все частіше замислюються про придбання кондиціонера, адже цей пристрій дозволяє пережити спекотні дні з максимальним комфортом. Що потрібно знати про таку техніку, щоб зробити правильний вибір?

 

Класовий поділ

Якщо у покупця є можливість придбати кондиціонер преміум-категорії, він має розуміти, за що платить. Перш за все це навіть не технічне оснащення, яке апріорі знаходиться на високому рівні, а системи захисту, завдяки яким в разі позаштатної ситуації пристрій відключиться.

Середній клас захищений дещо гірше, та й термін експлуатації таких виробів набагато менший. Ще один істотний мінус - більш високий рівень шуму. Однак і вартість нижча на порядок. Є виробники, які виготовляють конструкції різних класів. Так, кондиціонери Idea можуть бути і середньої цінової категорії, і економ, а це значить, що при значній різниці у вартості власник може розраховувати на не надто великий розгін в якості.

Найгаласливіші - бюджетні кондиціонери. Також їм бажано працювати тільки в заданому температурному діапазоні, інакше поломки не уникнути. Власник такого пристрою має розуміти, що навряд чи він прослужить довго - але і грошей він заплатить досить небагато.

Основні характеристики виробів

Визначившись з бюджетом, потрібно вирішити, яка потрібна потужність і який тип конструкції кращий. З першим параметром все більш-менш ясно: для стандартної квартири буде досить пристроїв малої потужності, іноді - середньої, а ось якщо потрібно наповнити прохолодою цілий будинок від 100 квадратів, тоді краще вибирати напівпромисловий варіант.

Що стосується типів, то це можуть бути спліт-системи або моноблоки. Кондиціонери Ergo, наприклад, відносяться до першої категорії і мають у зв'язку з цим досить багато переваг: такий виріб нескладно монтувати, він здатен охолодити квартиру або офіс площею до 80 квадратів і споживає не надто багато електрики, що теж приємно. Найпоширеніший вибір споживача - це настінна спліт-система, хоча є ще канальні, касетні і колонні, але вони менш популярні та більш специфічні.

Є і мультиспліт-системи, коли до одного зовнішнього блоку підключається 2-4 внутрішніх, але це більше офісне, ніж побутове рішення.

Що стосується моноблоків, то вони приваблюють своєю вартістю, але мають ряд недоліків, наприклад, високий рівень шуму.