Як вибрати ноутбук для навчання та роботи: поради, критерії вибору

Сьогодні цифрові технології все глибше проникають в освітній процес — це мультимедійні навчальні програми, вебінари, дистанційне навчання. Ноутбук у цьому випадку зручний своєю мобільністю - користуватися ним можна як вдома, так і в університеті чи на практиці.

Ноутбук для навчання

Вибір ноутбука для роботи або навчання

Велика кількість техніки в комп'ютерних магазинах дає хороші можливості для вибору, і здатна навіть заплутати недосвідченого покупця. Ноутбук можна підібрати не тільки за ціною, але й за призначенням (наприклад, для когось, крім навчальних питань, важливе значення матиме можливість використовувати ноут для гри). Поряд з брендами Dell, Acer, Asus, Hewlett-Packard, які міцно закріпилися на ринку, свою частку впевнено займають нові гравці — Haier, Digma, Prestigio. Вони також пропонують цікаві моделі, у тому числі й у бюджетній категорії. Всю різноманітність ноутбуків для навчання та роботи ви можете знайти тут https://www.foxtrot.com.ua/uk/shop/noutbuki.html, на сайті популярної в Україні мережі Фокстрот.

Як вибрати ноутбук для студента

Ноутбук для навчання


Підбираючи відповідну модель, потрібно розуміти, що багато в чому ноутбуки випускаються не для якоїсь конкретної соціальної категорії (учнів, студентів, службовців тощо), а під конкретні завдання. У цьому випадку залежно від факультету, на якому навчається студент, йому можуть знадобитися зовсім різні конфігурації. Наприклад:

 • студенту філфака, якому потрібно лише набирати тексти та дивитися навчальні семінари в інтернеті, підійде проста бюджетна модель;
 • тому, хто навчається на дизайнера чи архітектора, знадобиться потужний ноутбук для роботи з графічними пакетами.

На які критерії слід спиратися під час ухвалення рішення

Основних характеристик, які мають значення при виборі моделі, не так багато. Це допомагає легко порівнювати між собою різні моделі, обираючи відповідний варіант.

Об'єм оперативної пам'яті

 • Оптимальним об'ємом є 4 Гб. При цьому, і вдвічі менший об'єм легко справлятиметься з роботою офісних додатків з набору текстів, демонстрації презентацій тощо, а ось під час перегляду відео з інтернету можуть виникати затримки.
 • Оперативна пам'ять більше 4 Гб (наприклад, 8 або 16 Гб) стане в нагоді під час обробки великих обсягів відеозображень, складному 3D-моделюванні або запуску сучасних комп'ютерних ігор, але таке використання ноутбука виходить за межі навчальних потреб студента.

Діагональ монітора

Оптимальний розмір - 15-15,6". Менший розмір, хоч і зробить ноутбук більш компактним і дешевшим (наприклад, окремі моделі з екраном в 11,6" можна придбати за відносно невелику ціну), буде незручний для продуктивної навчальної діяльності - постійно доведеться вдивлятися, щоб побачити дрібні деталі інтерактивних презентацій тощо, що швидко призведе до погіршення зору. Монітор більший за 15", хоч і буде зручнішим для читання електронних книг або вивчення онлайн-курсів, в цілому виявиться досить громіздким, і постійно носити його з собою на лекції або до бібліотеки буде проблематично.

Ємність та тип накопичувача

На сьогоднішній день представлені на ринку ноутбуки комплектуються такими типами накопичувачів:

 • еММС - флеш-пам'ять для недорогих моделей. Найпоширеніші розміри – 32 і 64 Гб, у поодиноких випадках – 128 Гб. У цьому випадку під операційну систему йде близько 27 Гб, тобто для 32-гігабайтного носія вільними залишаються лише 5 Гб, що дуже мало. Такий вид пам'яті характеризується низькою швидкістю обміну. Ще одна особливість — він розпаяний на материнській платі, тобто, на відміну від інших типів накопичувачів, eMMC не можна замінити на більш місткий варіант;
 • SSD - твердотілий накопичувач, стандартна ємність якого становить 32-512 Гб. Характеризується високою швидкістю обміну, низьким енергоспоживанням та найдорожчою ціною з усіх трьох типів;
 • HD – накопичувач на жорстких магнітних дисках. Через особливості конструкції ноутбук з HD вимагає дбайливого поводження. Так, модель з SSD можна не виключаючи покласти до сумки і транспортувати, якщо ж те саме зробити з ноутом, де є HD-накопичувач, то з великою ймовірністю поверхня диска буде подряпана головкою, яка зчитує, і доведеться звертатися в ремонт.

Оптимальний об'єм пам'яті внутрішнього накопичувача – 500 Гб. Цього достатньо, щоб мати на «вінчестері» велику колекцію необхідних у навчанні книг та відеоматеріалів, встановлених програм та робочих файлів. В ідеалі треба прагнути об'єму в 1 Тб, тим більше, що дворазове збільшення ємності жорсткого диска несильно позначиться загальній вартості моделі.

Додатково

Ноутбук для навчання


Сучасна конфігурація ноутбука автоматично містить:

 • Веб-камеру – дозволяє брати участь у вебінарах та аналогічних онлайн-заходах.
 • Bluetooth-модуль — за допомогою його можна легко підключити бездротові пристрої: навушники, мишу та клавіатуру.
 • Зв'язок через wi-fi дає можливість використовувати стороннє підключення до інтернету.

Крім зазначених вище критеріїв є ще кілька особливостей вибору:

 • За можливістю краще купувати не через інтернет, а у звичайному магазині.
 • Якщо є можливість, то купувати не в магазинах побутової техніки, а в компаніях, які спеціалізуються на комп'ютерах.
 • Проконсультуйтеся зі знайомим, який розуміється на комп'ютерах.
 • Аналогічно, не нехтуйте порадами продавця-консультанта у виборі моделі, але спочатку чітко позначте йому свої вимоги (придбати ноутбук для студента) і виділений бюджет. Якщо не звертати особливої уваги на його пропозиції за межами потрібного вам товару (наприклад, додаткової страховки), то рекомендації можуть виявитися досить корисними, особливо якщо варто вибрати відповідний варіант з декількох моделей.
 • Визначаючи бюджет для покупки, не забувайте, що у багатьох випадках вам можуть знадобитися додаткові аксесуари (бездротова миша, зовнішній накопичувач, сумка для перенесення та ін.).
 • Не забувайте, що згідно із законом ви протягом 14 днів можете повернути придбаний товар назад у магазин та отримати сплачені гроші.

Оптимальний алгоритм покупки:

 1. Визначитись з моделлю або декількома варіантами.
 2. Уважно вивчити відгуки в Інтернеті. При цьому велику увагу слід приділяти негативним реплікам. Багато в чому так потрібно робити через те, що позитивні відгуки часто мають замовний/підробний характер.
 3. За допомогою інтернет-сервісів знайти магазин з найбільш підходящою ціною та/або умовами купівлі (оформленням кредиту, наданням розстрочки тощо).
 4. Прийти до магазину зі знайомим спеціалістом з комп'ютерів або проконсультуватися у продавця. Цілком можлива ситуація, що за ту ж суму або трохи дорожче, вам запропонують модель з кращою конфігурацією (наприклад, там буде потужніший процесор).
 5. Уважно оглянути ноутбук. Звертайте увагу на різні аспекти - як відображається картинка на моніторі, чи добре видно її під різними кутами зору, наскільки практичний корпус моделі (у бюджетних варіантів він часто робиться з глянсової пластмаси, на якій легко залишаються відбитки пальців, що виглядає дуже некрасиво). Окрему увагу приділіть клавіатурі та перевірте, наскільки зручно вам натискати клавіші. Не забудьте протестувати тачпад (сенсорний майданчик для управління курсором), навіть якщо ви збираєтеся користуватися тільки мишею.
 6. Після оплати перевірте виданий чек та покладіть його у надійне місце.