Як вибрати ноутбук для навчання

Вибираючи ПК для школяра чи студента, варто придивитися до ноутбуків. Їхня основна перевага — мобільність і компактність. А якщо ви цінуєте легкість, тоді саме час порівняти нові моделі нетбуків. Обрати модель Samsung чи ноутбуки MSI, продукцію Apple чи якогось маловідомого виробника ми вам не підкажемо, але у цьому огляді ми докладно розповімо про найважливіші технічні параметри цих корисних пристроїв.

Ноутбук для навчання

Які бувають ноутбуки

Представлені на ринку моделі ноутбуків можна розділити за сферами їх застосування. Виділяють ноутбуки для:

 • навчання та роботи - відрізняються доступною ціною та збалансованим «залізом». Їхньої продуктивності достатньо для роботи з офісними програмами, двомірною графікою, веб-серфінгу та перегляду фільмів;
 • ігрові — високопродуктивні портативні комп'ютери, які тягнуть сучасні ігри та «важкі» програми, наприклад, для створення 3D-графіки або проектування. Їхні головні мінуси — висока вартість і велика вага, а час роботи від акумулятора часто нижчий, ніж у інших типів, оскільки обчислювальна потужність потребує підвищеної витрати електроенергії. Такий ноутбук для школяра не найкращий варіант, бо дитина відволікатиметься на ігри;
 • ультрабуки - повноцінні ноутбуки, які відрізняються невеликою товщиною та маленькою вагою. Зазвичай корпус виконаний із металу і виглядає досить стильно. При цьому ультрабуки дорожчі за звичайні ноутбуки і часто не такі продуктивні.

Основні параметри ноутбука для навчання

Діагональ екрану

Від діагоналі екрану залежать габарити всього пристрою. Чим більша діагональ, тим комфортніше працювати за ноутбуком, краще сприймаються дрібні елементи. Портативні моделі нетбуків мають діагональ 10,1-13,3 дюйми, універсальні - від 13,3 до 15,6 дюймів. Діагональ великих ноутбуків, які мають замінити стаціонарний комп'ютер від 15,6 до 20 дюймів. Порада: щоб грамотно вибрати ноутбук для студента чи школяра, заздалегідь продумайте, наскільки важлива ергономіка ноутбука. Якщо планується постійно брати його на лекції чи уроки, до бібліотеки, готуватися до семінарів на підвіконні перед аудиторією, то зручніше користуватися компактним нетбуком. Якщо ви не очікуєте від себе такої мобільності, краще придивитися до ноутів зі стандартною або великою діагоналлю.

Корпус

Найчастіше корпус ноутбука виконаний із пластику, а преміальні моделі можуть похвалитися алюмінієвим корпусом. Не завжди алюмінієвий корпус надійніший. На практиці якісний пластиковий корпус за характеристиками міцності не поступається металевим. Зовнішня частина кришки ноутбука може бути глянсовою та матовою. Вибір – виключно ваші естетичні уподобання. Але варто мати на увазі, що на глянцевій кришці краще видно сліди від відбитків пальців.

Як вибрати ноутбук для студента. Технічні характеристики.

Ноутбук для навчання в університеті зовсім не обов'язково має бути топової комплектації та коштувати купу грошей. Однак якщо вам доведеться працювати у фото- або відеоредакторах, програмах для створення тривимірної графіки або системах проектування, краще підібрати модель з продуктивним процесором і великим об'ємом оперативної та відеопам'яті - як мінімум 2,5 ГГц і 8 ГБ оперативної пам'яті, а також дискретною відеокартою на 2 ГБ.

Ємність аккумулятора

Час автономної роботи сучасних ноутбуків може відрізнятися. Ігрові можуть обходитися без підзарядки 2-3 години, ноутбуки для роботи 4-6 годин, ультрабуки та нетбуки – до 16-20 годин. Виробники вказують ємність та час роботи від батареї для нового акумулятора. Зверніть увагу, що згодом батарея виснажується і ємність заряду знижується. Причому зношування батареї відбувається, навіть якщо ноутбуком довгий час не користуватися.

Тип матриці та роздільна здатність монітора

Ноутбук для школи

Якісний монітор – запорука комфорту при роботі за ноутбуком. Технічні можливості екрану ноутбука багато в чому визначаються характеристиками матриці. Сьогодні на ринку представлені такі типи матриць:

 • TN+Film — найпростіша та найдешевша технологія. Головна перевага — швидкий час відгуку (до 25 мс), що, наприклад, особливо важливо під час динамічних ігор. Недоліки: незадовільна передача кольору, недостатня глибина чорного кольору, низька контрастність, недостатньо широкі кути огляду (близько 140 градусів);
 • IPS — основні переваги: ​​широкий кут огляду, неперевершена передача кольорів, висока контрастність і яскравість, відмінне відображення чорного кольору. При цьому IPS-монітори найдорожчі, для них характерний високий час відгуку;
 • PLS – модифікація IPS-матриці від компанії Samsung. Творці стверджують, що вона обладає широким кутом огляду та якісною кольоропередачею;
 • SVA – щось середнє між TN та IPS. У порівнянні з останньою, у SVA-матриць трохи менше кут огляду, але глибший чорний колір. Якість таких матриць, яка визначається на око сильно залежить від виробника конкретного ноутбука;
 • OLED – високоякісні матриці. Вони набули поширення в топових моделях смартфонів і телевізорів. У ноутбуках зустрічаються порівняно рідко та в основному в преміум-сегменті.

Резюме: Для навчання краще вибирати між TN+Film та IPS матрицями. Якщо навчання пов'язане з графічним дизайном, відеомонтажем та іншими візуальними ефектами, то вибір на користь IPS очевидний.

Процесор

Процесор, визначає обчислювальну міць пристрою. Тактова частота показує кількість операцій, які обчислює процесор за одну секунду. Вимірюється у Герцах. Оскільки сучасні процесори проводять кілька мільйонів обчислень на секунду, скрізь пишуть параметр в ГГц (гігагерц). Однак не завжди процесор з більшою тактовою частотою на практиці буде більш продуктивним. Ці величини коректно порівнювати між процесорами однієї лінійки. Справа в тому, що сьогодні на світовому ринку домінують два провідні виробники процесорів — компанії Intel і AMD. Вони конкурують один з одним, постійно винаходять нові технічні рішення та мають армію відданих фанатів. Для рядового (і не тільки) користувача принципової різниці між процесорами Intel та AMD немає. За продуктивністю процесори діляться на лінійки. Наприклад, для Intel це:

 • Intel Celeron - найбюджетніші процесори низької продуктивності;
 • Intel Pentium — продуктивність нижче за середній для недорогих ноутбуків;
 • Intel Core M – процесори середньої продуктивності;
 • Intel Сore – сімейство високопродуктивних процесорів.

Кількість ядер

Навчальний ноутбук

Говорячи простою мовою і не вдаючись у технічні нетрі, ядро ​​процесора — його обчислювальний центр. У багатоядерному процесорі навантаження перерозподіляється між кількома обчислювальними центрами, тому менша ймовірність, що ноутбук раптом зависне «намертво», якщо процесор виявиться перевантаженим. Однак сама по собі "ядерність" процесора не гарантує підвищення продуктивності пристрою. Все залежить від операційної системи, конкретної запущеної програми, загальної тактової частоти процесора, системних налаштувань тощо. І навіть від «новизни»: нова модель 4-ядерного процесора може виявитися продуктивнішою за старішу модель 8-ядерного. Таким чином, якщо ви плануєте використовувати ноутбук тільки для роботи з текстом, перегляду відео та веб-серфінгу, цілком вистачить 2-ядерного процесора, наприклад, сімейства Intel Celeron. Більш просунуті процесори забезпечать швидкий запуск системи та комфортну роботу з кількома вкладками браузера. Єдина порада: намагайтеся, щоб модель процесора була свіжішою. Для роботи з графікою та тривимірним моделюванням є сенс придивитися до ноутбуків з топовими високопродуктивними процесорами. Щодо тактової частоти, то для сучасних процесорів вона знаходиться в межах від 1 ГГЦ до 4 ГГЦ. Для звичайних офісних завдань цілком вистачить процесора на 1,6 ГГЦ, універсальним ноутбуком можна назвати комп'ютер із процесором на 2-2,5 МГ. Для ігор та спеціальних завдань частота процесора має бути вищою.

Відеокарта (або графічний адаптер)

Відеокарта в ноутбуці відповідає за перетворення цифрової інформації з пам'яті комп'ютера на зображення на моніторі. За конфігурацією відеокарта може бути:

 • вбудована - найпростіша і найдешевша конструкція. Для потреб відеопам'яті використовує частину оперативної пам'яті. Підійде для більшості офісних завдань, перегляду відео та невибагливих ігор;
 • дискретна - виконана у вигляді окремої мікросхеми і має окрему відеопам'ять. Ноутбук з дискретною відеокартою дорожчий, проте дозволяє комфортно працювати з графічними редакторами, програмами тривимірної графіки та відеомонтажу, а також грати у динамічні ігри.
 • Гібридна (дискретна + вбудована) - найбільш функціональний варіант. За звичайних задач ноутбук задіює вбудований графічний адаптер, заощаджуючи енергію і збільшуючи час роботи від акумулятора. Коли потрібна додаткова потужність, автоматично вмикається дискретна відеокарта.

Зверніть увагу на об'єм відеопам'яті. Чим він більший, тим з більш високоякісним зображенням справлятиметься ваш комп'ютер без гальмування та лагів. Для більшості користувачів цілком вистачить 2 ГБ відеопам'яті для будь-яких завдань. Можна працювати з графікою, грати в сучасні ігри на мінімальних чи середніх налаштуваннях. Виробник відеокарти (NVidia або Radeon) особливої ​​ролі при виборі не відіграє.

Вбудована пам'ять

Це внутрішня довготривала пам'ять комп'ютера. Може бути подана у вигляді:

 • HDD (або жорсткий диск) — традиційний і найпоширеніший тип накопичувача. Інформація записується на магнітний диск, який обертається. Його головні переваги: висока ємність, порівняно низька ціна, тривалий термін служби. Недоліки: вразливість до механічних впливів, з часом може виникнути слабкий специфічний тріск;
 • SSD (або твердотільний накопичувач) – сучасний носій інформації. По суті, це велика флешка - інформація записується на мікросхеми, всередині немає деталей, які обертаються. Переваги: ​​висока швидкість передачі даних, абсолютна безшумність, стійкість до ударів та інших впливів. Головний недолік — набагато вища ціна, ніж HDD такого ж об'єму;
 • eMMC (або вбудована мультимедійна карта пам'яті) – застосовується найчастіше в компактних пристроях (нетбуках, планшетах тощо). Є невеликим чіпом. Головні переваги: ​​ергономіка, низьке енергоспоживання та ціна. Недолік: швидкість обміну інформацією нижча, ніж у SSD.

Зустрічаються ноутбуки із комбінованою пам'яттю: HDD+SSD.

Ми максимально коротко окреслили критерії вибору мобільного комп'ютера. Купити ноутбук для роботи та навчання, вибравши з багатьох актуальних моделей, завжди непросто, але, сподіваємося, що ми вам допомогли.